تبلیغات
امتیازدهی گروه "رسکو" به رستورانها - رسكوی 98: مانسون

رسكوی 98: مانسون

نویسنده :نادر
تاریخ:بیست و نهم خرداد 93-11:23 ق.ظ

رستوران مانسون
بیش از یک سال هست که قصد داشتیم سری به مانسون بزنیم. از خیلی ها شنیده ام که در رده رستوران های آسیایی حرفی برای گفتن دارد و البته همه متفق القول که خیلی گران است! البته اینو یکی از دوستای اروپای شرقی مون تاکید داشت که فکر کنم به رستوران های خیلی گرون تهران سر نزده بود. بالاخره موعد رسید و گذرمون افتاد به مانسون. در آخرین برنامه بهاری رسکو در سال 93. 
مانسون در مرکز خرید گاندی واقع شده. بعد از ورود به مرکز خرید دست راست. تقریباً باید دقت کنید تا درب ورودی رستوران را پیدا کنید. در رو باز می کنم داخل می شم و به زور سعی می کنم در رو ببندم که متوجه می شم باید به حال خود رهایش کنم تا بسته شود. رستوران کوچکی است. سه ردیف میز و صندلی چیده شده است. ته رستوران هم پیشخوان هست. برای استفاده از سرویس بهداشتی باید رنج پله ها را تا طبقه بالای رستوران بکشید که اتاق فرمان رستوران و سرویس بهداشتی کوچکی آنجا قرار دارد. آب سرویس بهداشتی داغ داغ بود! که از خانمی که توی اتاق فرمان خواستم چک کنه که گفتند فشار آب سرد افت کرده! قبل اینکه برم بالا فکر می کردم طبقه بالا هم محل نشستن هست كه می بینیم این طور نیست. در این برنامه رسکو من هستم و آرش و حبیب و مریم و شیرین و پرچین. 
صندلی ها اولش به نظرم خیلی کوچک اومدن، مینیاتوری، هم اندازه با آسیای شرقی ها :) اما اونقدرها هم که فکر می کردم نشتن روی آنها دلهره آور نیست. میز بغل دستیمون خانمی تنها نشسته که من اولش فکر کردم منتظر و چقدر فکر می کردم که چقدر دوستاش نامردا منتظرش گذاشتن! که بعد متوجه شدم مسئول تشریفات و خوشامدگویی رستورانه! حتی نزدیک بود ازشون دعوت کنم بیان کنارمون بنشینن که تنها نمونن! 
جلو هر نفر یکی یه دونه منوی رستوران و نوشیدنی می گذارند. اولین نکته ای که جلب توجه می کنه اینه که قیمتها با حذف چهار تا صفر نوشته شده اند؛ انگار به پیشواز حذف چهار صفر رفته اند. یادش به خیر. یه زمانی با حذف چهار صفر از واحد پولی مان، معادل دلاری به دست می اومد! رستوران گرمه و انگار تهویه اش كار نمی كنه...
رستوران مانسون منظره خاصی به بیرون ندارد، پس سعی کرده اند با تابلوهای مختلف تزئینش کنند. موقعی كه می خواهیم سفارش دهیم، كسی كه سفارشها را می نویسد تبلتی در دست دارد كه منوی رستوران كامل داخلش هست و هر كدام از غذاها را كه بخواهیم با كیفیت خیلی بالا بهمون نشون می ده كه حتی میشه برنج ها را هم شمرد!:-)
بخش های مختلف منو           پیش غذا        غذاهای اصلی            نوشیدنی
متوسط قیمت به تومان           20000           31000                   6000
به عبارتی متوسط هزینه {یك پیش غذا+‌یك غذای اصلی+ نوشیدنی با احتساب هزینه سرویس (15 درصد) و مالیات بر ارزش افزوده (8 درصد) } در رستوران مانسون حدود 70 هزار تومان است.

سفارش‌های رسكو در مانسون و شرح آنها

پیش غذا (استارتر و سوپ و سالاد)

 سوپ ژاپنی میسو 15000 تومان| این سوپ مال حبیب بود فكر كنم كه هیچ نظری نداده!
سالاد سزار مانسون با سس مخصوص آسیایی 21000 تومان| پرچین كه اولین بار بود در رسكو شركت می كنه سفارش داده. پرچین گفته كه كاش تكه های كاهو رو خردتر می كردند! سس هم نیاورده بودند كه بعداً آوردند.
سوپ تند و ترش همراه با گوشت 10000 تومان| سفارش من بود! نفهمیدم چطور خوردم اما راضی بودم!
اسپرینگ رول سبزیجات 11000 تومان| اسپرینگ رول ها را همه امتحال كردیم كه شامل سبزیجات از جمله پیاز و جوانه بود و خوشمزه. یه كمی مثل سمبوسه...
سالاد جلبك دریایی و نودل شیشه ای با خیار و سس سویا و كنجد 18000 تومان| مریم گفته كه جلبك را اولین بار بوده كه امتحان می كرده! شبیه نگاتیو بود و مزه پوست ماهی خشك شده بود. ولی در كل خوب بوده. اینم من اضافه كنم كه این سالاد حجم زیاد بود و دو نفره بود كه مریم موقع سفارش اینو نمی دونسته و برای همین هر چی هم یاریش كردیم نصف بیشترش خورده نشد.


غذاهای اصلی
گوشت با سیر و پیازچه، سس تند و كنجد 28000 تومان| شیرین گفته: این غذا اسلایس های گوشت همراه با قارچ و پیازچه و سس تند بود كه ازشون خواستم سیر را حذف كنند كه این كار را انجام دادند. گوشتش یه كم سفت بود ولی چون این غذا را قبلا امتحان نكرده بودم نمی تونم كاملاً بگم كه گوشت خوب بود یا نه. ولی برای من سفت بود.
برنج سرخ شده با هویج و تخم مرغ و پیازچه 9000 تومان |‌آقا آرش گفته همش عالی بود!!
ماهی سالمون گریل شده با كیك برنج و سس تریاكی 49000 تومان| مریم گفته: ماهی تازه و خوش طعم بود. كیك برنج هم شبیه ته دیگ پلوپز بود و البته خوشمزه. 
گوشت راسته كرسپی شده با لوبیا سبز و گردو و سس تند عسلی 30000 تومان| سفارش حبیب بوده كه فقط گفته: خیلی شیرین بود. دوست نداشتم.
مرغ ترش و شیرین و فلفل دلمه ای و آناناس 22000 تومان| پرچین گفته كه طعمش خوب بود!
میگو با سس لیمو و كره 39000 تومان| اینم سفارش من بود! فكر می كردم كه میگوها یه كم تفت خواهند خورد. اما آب بخار پز بود كه خیلی بهم نچسبید...مخصوصاً‌ فراید رایس كه خیلی قر و قاطی شده بود.

 
نوشیدنی‌ها
لیموناد لیمو و زنجبیل 10000 تومان| آرش گفته همش عالی بود!
آب سیب و هویج و دارچین 10000 تومان| بار اول مریم سفارش داده بود كه راضی نبود. می گفت اصلا مزه سیب نمی ده. كه وقتی من هم سفارش دادم و مریم هم اعتراض كرد، سفارش مریم را هم تجدید كردند كه این بار راضی بود و می گفت تكه های سیب را در زیر دندوناش حس كرده!

رای‌گیری
بالاخره بعد از صرف شام، رای گیری نیز انجام می‌گیرد، و رستوران مانسون در بخش های كیفیت4.0، سرویس دهی 4.5 و محیط رستوران 4.6 و در مجموع 3.8 ستاره از رسكو می‌گیرد.
كیفیت در مجموع خوب ارزیابی شده است. به نظر می‌رسد اكثر غذاها در این رستوران از مواد اولیه تازه و با زمان بندی مناسبی پخت و برای مشتری سرو می‌شود.
سرویس دهی نیز در مجموع بین خوب و خیلی خوب ارزیابی شده است. کارکنان رستوران از ابتدای ورود تا انتهای برنامه برخورد مناسبی داشتند.
محیط رستوران در مجموع بین خوب و خیلی خوب ارزیابی شده است.
امتیاز کلی رستوران در مجموع كمی پایینتر از خوب ارزیابی شده است.
كارت رسكو را به بهشون تقدیم می كنیم می ریم. جالب اینكه مدیر رستوران پس از چند روزی تماس گرفتند و بهش اطلاع دادیم كه گزارششون به زودی چاپ خواهد شد.
زمان بازدید: دوشنبه، 19 خرداد 1393
نشانی: خیابان گاندی، نبش خیابان چهارم، مركز خرید گاندی.
مهم: گروه رسكو بر این باور است كه هر تجربه ای از جمله تجربه رستوران گردی، منحصر به فرد و محدود به زمان و مكان معینی است. بنابراین، بازدیدهای رسكو و به گزار های نوشته شده منحصر به رستوران بازدید شده در زمان مشخصی بوده، از این رو كاملاً امكان پذیر است كه بعد از بازدید رسكو و ارائه گزارش، تغییراتی در رستوران صورت بگیرد. در این راستا، رسكو مشتاقانه پذیرای نظرات و پیشنهادهای شما بازدید كننده گرامی و مدیر رستوران و انعكاس آنهاست.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
راهی
بیست و پنجم فروردین 95 03:33 ب.ظ
از خوردن غذاهاش و برخورد کارکنانش لذت میبرم
عالیه و دلم برای طعم غذاهاش تنگ میشه، اما چون گرونه، دیر به دیر میتونیم بریم
بهروز
بیست و هشتم مهر 93 01:41 ق.ظ
چطور همه امتیازها بالای 4 بوده و میانگین شده 3.8؟
ستاره
شانزدهم مرداد 93 01:39 ق.ظ
غذاهاش جذابیت خودش رو داره و كیفیتش خوب هست
ا
مجتبی
بیست و هشتم تیر 93 06:52 ب.ظ
چقدر گرون !! با این حجم کم غذایی یه همچین رستورانی به هیچ عنوان توی مشهد موفق نخواهد بود !
منوشون خیلی جالبه !
تنوع نوشیدنی و پیش غذا توی تهران خیلی زیاده ولی متاسفانه در مشهد ، پیش غذا به سالاد فصل و ماست و نوشیدنی به دوغ و نوشابه ختم می شه !
مریم
بیست و سوم تیر 93 09:23 ق.ظ
منویی که رو تبلت داشتند رو هم کاش می نوشتی. چون چیز خوبی بود. (-:
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo