تبلیغات
امتیازدهی گروه "رسکو" به رستورانها - رستوران پنت هاوس سورن

رستوران پنت هاوس سورن

نویسنده :نادر
تاریخ:چهاردهم دی 92-04:48 ب.ظ

چند وقتی بود كه تبلیغات وسط بلوار اندرزگو خبر از افتتاح رستوران جدیدی با نام پنت هاوس سورن در شمال‌شرق تهران می داد؛ با تاكید بر داشتن سالن وی‌آی‌پی و پنج ستاره بودن! در همین چند وقت، كنجكاو بودم آنجا را بازدید كنیم، تا اینكه یك بار اتفاقی به همراه میهمان هندی و برای ناهار به آنجا مراجعه كردیم و با توجه به رضایت نسبی، تردیدی نماند كه رسكو باید فی‌الفور آنجا را اسكور كند!

رستوران پنت هاوس سورن در طبقه آخر مركز خرید پرنیان در داخل شهرك كوثر و كنار اتوبان ارتش قرار دارد. در صورتی از ماشین شخصی استفاده می كنید، تا طبقه 4 پاركینگ مركز خرید بالا بروید و آنجا پارك كنید و بعد، یك طبقه از پله بالا بروید تا برسید به مركز خرید؛ در صورتی كه از وسایل نقلیه عمومی استفاده می كنید، تاكسی‌ها یا اتوبوس های به مقصد مینی سیتی گزینه های مناسبی هستند و بعد از آن با آسانسورها مستقیم می رسید به مركز خرید. یك طبقه دیگر هم با پله برقی بالا بروید بعد از آن ظلع شرقی درب ورودی رستوران هست. جلوی در، میز و پرچم ایران و منویی از رستوران (بدون قیمت) و بعضاً نگهبانی قرار دارد. اشتباه نكنید هنوز به هم سطح رستوران نرسیده ایم! از اینجا به بعد سوار آسانسور اختصاصی رستوران می شویم و جلوی میز پذیرش رستوران پیاده می شویم. همیشه چند نفری دم ورودی منتظر هستند و یكی از آنها شما را تا سر میزتان همراهی می كند.  

برای 8 نفر رزرو كرده ایم كه 9 صندلی تدارك دیده اند. به محض اینكه می نشینم آقای حشمتی جلو می آید و خودش را معرفی می كند كه مسئول میز ما خواهد بود كه در نوع خودش جالب توجه است و سپس مشغول چیدن دستمال‌ها می‌شود و بعد از اینكه می‌پرسد چیزی نیاز دارم یا نه، برایم آب می‌آورد. بر روی میز برای هر نفر 2 ست قاشق چنگال و لیوان چیده شده است. كم كم بعد از رسیدن سایر دوستان برایمان ولكام درینك می آورند كه به نظر تركیبی از آب مركبات است .

منو را می آورند. منوی اصلی شیك و بدون قیمت هست و برای رفع این نقیصه، در صفحه آخر، منوی كاغذی یك صفحه ای شامل قیمت‌ها را درج كرده اند و اعلام میكنند كه برخی غذاها از جمله خورشت فسنجان و اسكالپ مرغ موجود نیست!

كل طبقه آخر مركز خرید پرنیان متعلق به رستوران است. شمال جنوب شرق غرب! هر سمتی از تهران را كه مایل باشید نظاره كنید در این رستوران میزی برای شما مهیا خواهد بود. در وسط سالن میز پیانو هست كه در طول شب بعضاً صدایی از آن به گوش می‌رسد. وقتی از آقای حشمتی درباره وای فای سوال می‌كنیم مستقیم پسورد را به ما می‌گویند، در حالی كه شبكه وای فای اصلاً‌ یافت می‌نشود كه بعد از پرس و جو پاسخ می‌دهند كه وای فای قطع است و فقط سیستم پاكت داخلی شان موقع جستجو برای وای فای نمایش داده می‌شود. نوشیدنی با چیزی شبیه صندلی چرخدار سرو می شود كه با توجه به حجم كار توجیه اقتصادی دارد اما توجیه پرستیژی خیر! سوپ و سالادها را می آورند و بعد با اینكه طی فاصله زمانی مناسبی غذاهای اصلی را می آورند، اما در یك مورد برداشتن ظرف سالاد نیمه خالی بدون اینكه بپرسند، جالب نیست. اكثر غذاهای اصلی گرم و تازه هستند. در انتها،‌ میز را كه جمع كردند منوی دسر را می آورند كه در آن لحظه تصمیمی برای استفاده نداریم. بعد مشغول جمع آوری و محاسبه امتیازها می شویم و برگ نظر سنجی هم كه آورده اند با نظر جمع پر می كنیم! وقتی برای بار دوم در مورد سفارش دسر سوال می كنند و با جواب منفی ما روبرو می شوند، كمی اخمشان توی هم می رود و بدرقۀ پایانی به سان استقبال اولیه نیست.

تا یادم نرفته بگم كه تقریباً در وسط سالن و كنار میزمان، آویز لباس هم قرار دارد و موقع ترك رستوران، وقتی آقای حشمتی سعی دارد در پوشیدن لباس‌های زمستانی كمك كند، نزدیك بود، پالتو یكی دیگه رو تن یكی از دوستان كند.

بخش های مختلف منو           پیش غذا        غذاهای اصلی            نوشیدنی

متوسط قیمت به تومان           10000           36000                     3000

به عبارتی متوسط هزینه {یك پیش غذا+‌یك غذای اصلی+ نوشیدنی با احتساب هزینه سرویس (15 درصد) و مالیات بر ارزش افزوده (7 درصد) } در رستوران پنت هاوس سورن حدود 60 هزار تومان است.

سفارش‌های رسكو در پنت هاوس سورن و شرح آنها

پیش غذا

 سوپ روز 6000 تومان|

سالاد سزار 15000 تومان|

غذاهای اصلی

 شیشلیك 47000 تومان|

كباب لقمه زعفرانی 20000 تومان|

چلو كره 5000 تومان|

باقالی پلو با ماهیچه 47000 تومان|

ماهی شیر كبابی 34000 تومان|

فیله ماهی سوف 42000 تومان|

 

نوشیدنی‌ها

ماء الشعیر 4000 تومان| آخرش نفهمیدیم این دلسترها چند! 

آب معدنی 1000 تومان| یا آب معدنی چند!
نوشابه 1800 تومان| و یا حتی نوشابه!

كلاً در این رستوران نوشیدنی های كارخانه ای به قیمت مصوب حساب نمی شود!

رای‌گیری

بالاخره بعد از صرف شام، رای گیری نیز انجام می‌گیرد، و رستوران پنت هاوس سورن در بخش های كیفیت 4.2، سرویس دهی 4 و محیط رستوران 3.9 و در مجموع 4.3 ستاره از رسكو می‌گیرد.

كیفیت در مجموع بالاتر از خوب ارزیابی شده است. به نظر می‌رسد اكثر غذاها در این رستوران از مواد اولیه تازه و با زمان بندی مناسبی پخت و برای مشتری سرو می‌شود.

سرویس دهی نیز در مجموع خوب ارزیابی شده است. کارکنان رستوران از ابتدای ورود تا انتهای برنامه برخورد مناسبی داشتند.

محیط رستوران در مجموع فقط اندکی پایین‌تر از خوب ارزیابی شده است.

امتیاز کلی رستوران در مجموع بالاتر از خوب ارزیابی شده است.

كارت رسكو را به بهشون تقدیم نمی كنیم. در واقع كارت نداشتیم كه بدهیم! انشاء الله بعداً برایشان پست می‌كنیم. اما در زیر برگ نظر سنجی كه برایمان می‌آورند اشاره مختصری به رسكو و امتیازهایشان می‌كنیم. 

زمان بازدید: شنبه، 7 دی 1392

نشانی: تهران، اتوبان ارتش، بعد از مینی سیتی، ورودی شهرک کوثر، مرکز خرید پرنیان، طبقه آخر| تلفن تماس: 22494643 - 22464212

مهم: گروه رسكو بر این باور است كه هر تجربه ای از جمله تجربه رستوران گردی، منحصر به فرد و محدود به زمان و مكان معینی است. بنابراین، بازدیدهای رسكو و به گزار های نوشته شده منحصر به رستوران بازدید شده در زمان مشخصی بوده، از این رو كاملاً امكان پذیر است كه بعد از بازدید رسكو و ارائه گزارش، تغییراتی در رستوران صورت بگیرد. در این راستا، رسكو مشتاقانه پذیرای نظرات و پیشنهادهای شما بازدید كننده گرامی و مدیر رستوران و انعكاس آنهاست.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
محمد
بیست و چهارم خرداد 95 11:35 ب.ظ
امشب اونجا بودم و از طریق همین نوشته ها پیداش كردم كه منوی افطار داشته باشه . غیر از دسترسی با ماشین و عبور از كارگاه ساختمانی و تیر و تخته ... افطار خوبی بود اما چشمتون روز بد نبینه ... بدترین غذایی كه در عمرم چشیدم ( فقط چشیدم ) كباب لقمه از فرط شوری قابل خوردن نبود و اما جوجه ی با استخوان ... به جرات و با صدای بلند میگم فاسد بود و هنوز بوش از مشامم نرفته ... فقط متاسف اونهمه هزینه و دكوراسیون و پیانو شدم ... البته آبروم هم رفت
محمد
بیست و چهارم خرداد 95 11:14 ب.ظ
امشب اونجا بودم و از طریق همین نوشته ها پیداش كردم كه منوی افطار داشته باشه . غیر از دسترسی با ماشین و عبور از كارگاه ساختمانی و تیر و تخته ... افطار خوبی بود اما چشمتون روز بد نبینه ... بدترین غذایی كه در عمرم چشیدم ( فقط چشیدم ) كباب لقمه از فرط شوری قابل خوردن نبود و اما جوجه ی با استخوان ... به جرات و با صدای بلند میگم فاسد بود و هنوز بوش از مشامم نرفته ... فقط متاسف اونهمه هزینه و دكوراسیون و پیانو شدم ... البته آبروم هم رفت
سارا
هفدهم اردیبهشت 95 03:34 ب.ظ
من دیشب رفتم این رستوران با خانواده برخورد در بدو ورود خوب بود غذا هم ما فیله مینیون وفیله استیک گرفتیم که فیله استیکش عالی بود مثل پنبه نرم بود ودورچینش هم عالی یادم رفت بگم حتما حتما سوپش رو امتحان کنیدعالیهههههههه فیله مینیونش یک کم خشک بود وسالاد سزارش هم یک سس مخصوص داشت که طعمش عالی بود کلا جای خیلی خوبیه هم ویو عالی داره هم طعم غذا عالی بود کلا ۹ از ۱۰
المیرا
هفتم بهمن 93 07:26 ب.ظ
من بارها برای تولد ویا برای صرف غذا به این رستوران رفته ام بسیار عالی و بی نظیر هست هم برخورد میزبانان میهماندار ..بدو ورود بااستقبال گرمی که میکنند حس زیبا و دلنشینی بوجودمیاد برای من نوع برخورد خیلی مهمهتنوع غذایی ملی دریایی فرنگی هم داره باپخت بی نظیر و دید سه بعدی شمال شرق و غرب بی نظیره
عسل
ششم آبان 93 12:09 ق.ظ
از آنجائیکه این رستوران متعلق به یکی از آشنایان می باشد و من از نزدیک با این رستوران آشنایی دارم خیال همه گی را از بابت بهترین و سالمترین مواد اولیه در این رستوران راحت می کنم زیرا که صاحب رستوران انسان بسیار وارسته یی است و به دنبال سوددهی نیز نبوده و سخاوتمندانه در این رستوران ریخت و پاش دارد ضمن اینکه ویوی بسیار زیبا و منحصر به فرد رستوران تماشایی است کاش عکسی از پنت هاوس تهیه می کردید.
شادی
هجدهم شهریور 93 07:00 ب.ظ
سلام و خسته نباشید . واقعا وبلاگ جالبی دارید . اتفاقی دیدم و مشتاقانه دنبال کردم. مخصوصا که همسر من عاشق رستوران گردی و گذراندن وقت در رستوران های مختلف است . در خصوص رستوران سورن باید بگم منزل یکی از اقوام نزدیک ما جنب این رستوران است و من همیشه مشتاق بودم بدانم کیفیت این رستوران چطور است . به هرحال از بازدید شما و همچنین ثبت نظرتون در خصوص آن ممنونم . امیدوارم همیشه موفق باشید .
ناصر جبرائیل اوغلی
نهم تیر 93 06:06 ب.ظ
سلام وباگ شما رو دیدم جالب بود مخصوصا" نرخ ها رو عکس های غذایی که گذاشته بودید . ضمنا" عکس گروه هم که در بعضی از جا ها بود خیلی خیلی برام جالب بود و خوشم آمد . البته دوست داشتم که در یک مطلب جداگانه بگید که چطور این رستورانها رو انتخاب میکنید ؟
حالا کدوم از این رستورانها رستوران بین راهی بود بهتره که رستورانهای بیم راهی در جاده های معروف رو هم تست کنید !
زری
سی ام اردیبهشت 93 02:00 ب.ظ
من از وبلاگتون خوشم اومد! معمولا زیاد پیش نیماد :)
فکر میکنم بد نباشه که اطلاعاتی راجع به مدیریت هر مجموعه یا ارتباط اونها با هم، یا یه چیزی فراتر از اطلاعاتی که میشه در هر بار مراجعه احساس کرد،خورد و یا نوشید
مثلا اینکه این رستوران، شفش فلانیه که قبلا شف هانی بوده!مثلا میگم ها!
پاسخ نادر : ممنون از نظر و پیشنهاد خوبتون. خوشحال می شیم همراهمون شوید در رسكو/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo