تبلیغات
امتیازدهی گروه "رسکو" به رستورانها - رستوران بهرام

رستوران بهرام

نویسنده :نادر
تاریخ:پنجم اردیبهشت 92-10:05 ب.ظ

رستوران بهرام واقع در نجات الهی (ویلا) شمالی در روز دوم  اردیبهشت ماه 1392، میزبان رسکوی هفتاد و ششم است. دسترسی به این رستوران از میدان ولیعصر و میدان هفت تیر به راحتی امکان پذیر است. شب هنگام اطراف رستوران بسیار خلوت و سوت و کو است، بنابراین در صورتی که از ماشین شخصی استفاده می‌نمایید، احتمالا در اطراف رستوران جای پارك به راحتی پیدا خواهید کرد. رستوران کمی پایین تر از بیمارستان .. قرار گرفته است. در طبقه همکف واقع است و از پنجره های شرقی آن به خیابان دید دارد و از بیرون هم به رستوران.

با عبور از چند پله به داخل رستوران می رسیم. با خوشامدگویی گرم یکی از کارکنان مواجه می شویم و این انتظار در ما ایجاد می شود که این رستوران کارکنان بسیار خوش برخوردی داشته باشد. سالنی مستطیلی شکل که شاید می توانسته پارکینگ ساختمان هم باشد. در سمت راست آشپزخانه کوچک آن قرار گرفته و در کنار آن سرویس بهداشتی! و هیچ حفاظی بین آن دو نیست. پس سفارش ها، از جلوی سرویس بهداشتی رژه خواهند رفت! میز و صندلی ها با دکوراسیون سالن هماهنگی دارد و سعی شده است محیط برای استفاده به عنوان رستوران به خوبی بازسازی شود و بین میزها به اندازه کافی فضا وجود دارد. 

بالاخره بعد از جای گرفتن برایمان منو می‌آورند؛ منوی یک صفحه ای دو ستونه! و فقط به زبان فارسی. انواع کباب ها و چلو کباب ها، گریل ها، هوسانه و اشتها آورها، نوشیدنی ها (گرم و سرد) قابل سفارش است. قبل از اینکه سفارشی داده باشیم، با یکی از گارسون ها با چرخ دستی حاوی ماست و سوپ و سالاد کنار میز ایستاده و اصرار دارد که بر روی میز بچیند! که پیشنهاد می کنیم منتظر بماند تا برای هر فردی طبق سفارش آن فرد سرویس دهی انجام گیرد که انگار خیلی به مذاقش خوش نمی آید. اصرار ایشان هم باب میل ما نیست.

بخشهای منو

نوشیدنی

هوسانه و اشتهاآورها

غذاهای اصلی

متوسط قیمت (تومان)

2500

4000

23500

متوسط هزینه (یک پیش غذا) + (یک غذای اصلی) + (یک نوشیدنی) با احتساب مالیات بر ارزش افزوده (6درصد) =  32 هزار تومان


بعد از سفارش دهی و با گذشت فاصله زمانی کمی نوشیدنی ها و پیش غذاها سرو می شوند و پس از آن غذاهای اصلی. در کل سرویس دهی را در این رستوران جالب ندیدیم، با اینکه رستوران در یک روز وسط هفته بسیار خلوط است و جز ما و یکی دو میز دیگر، مابقی خالی اند. در مجموع به نظر می رسد با توجه به تعداد کم مشتری ها غذاها عمدتاً مانده هستند و جز برخی غذاها که در شرح آمده است، مابقی نصفه و نیمه صرف شدند. در مجموع گارسون میز ما برخورد مناسبی نداشت و حتی در انتها نیز بدون آنکه سوال کند یا اجازه بگیرد با عجله میز را جمع آوری نمود. طبق نوشته روی منو طبق نوشته سس سالاد و خوراک ها به صورت روزانه توسط آشپزها در آشپزخانه تهیه می گردد و برای مزه دار کردن گوشت ها از مایونز، خامه کم چرب و روغن های کنجد، زیتون و هسته انگور استفاده می شود. کلیه غذاهای رژیمی با روغن هسته انگور و نمک پتاسیم (غیرقابل جذب) تهیه می گردد. نوشته شیکی است! اما به تاثیر آن را در عمل ندیدیم!


سفارش های رسکو در  رستوران اسپیو،  قیمت و شرح آنها 

نوشیدنی ها

آب معدنی 600 تومان| 

دوغ 900 تومان| 

نوشابه 1200 تومان| پیش غذا

سالاد رنگین کمان 11000 تومان |

سالاد فصل 4000 تومان | بوجود سبزیجات ساده و تازه، فاقد سس خاص و مطلوبی می باشد.

ماسب چکیده با موسیر 3000 تومان | غلیظ و دلچسب بود مثل ماست های محلی.

سوپ 3000 تومان |قارچ و سبزی خوشمزه و آبدار بود. اما بعضاً برخی مواد سوپ گرد و گلوله شده بود که جالب نبود و یادآور مواد حل نشده سوپ های آماده بود.


غذاهای اصلی

کباب مخصوص بهرام 25500 تومان| به نظر می رسید بوقلمون باشد. اگر با سس سرو می شد بهتر می شد. طبق منو باید گوشت گوسفند داخل رول بوقلمون می بود که خیلی کم بود و به چشم نمی آمد. ضمن آنکه سبزیجات خاصی نداشت.

جوجه کباب فلک الافلاک 17000 تومان| کیفیت مرغ مناسب بود و خوب کباب شده بود. سس انارش هم خوب بود.

چلو کباب لقمه ممتاز 14500 تومان| خیلی نرم و خوب بود با برنج ایرانی که به نظر می رسید کمی ناخالصی دارد و بوی خاصی به برنج داده بود. 

کباب میگو دریایی 28500 تومان| به جز اندازه میگوها نکته مثبت قابل عنوانی نداشت. مقداری شور بود و کمی سفت! فاقد سس خاص و مطلوبی بود.

بشقاب شاهانه 31000 تومان| از نظر حجم خیلی خوب بود.  

گریل ماهی سالمون 23000 تومان| خیلی بد بود!

فیله استیک 28500 تومان| عالی بود و طعم آن بسیار خوب بود به خصوص برش های لیمو ترش زیر فیله طعم خوبی به آن داده بود.

باقالی پلو با ماهیچه 27500 تومان| به نظر می رسید پلو مانده بود و به شدت بو می داد. انگار که مانده بود و به سرعت در داخل ماکروفر گرم و داغ شده بود. ماهیچه هم مانده بود و طعم خوبی نداشت اصلاً.

خوراک کودک 11000 تومان| می بر خلاف نوشته روی منو که قرار بود غذا به صورت شاد و کودکانه سرو شود، بسیار معمولی و همچون بقیه غذاها بود و به جای اینکه اول از همه آورده شود آخر از همه آورده شد! همچنین در منو عنوان شده بود که با آب پرتقال ارگانیک سرو می شود که ابتدا بدون نوشیدنی سرو شد و بعد از اینکه اعتراض شد، عنوان نمودند که آب پرتقال ندارند و پیشنهاد کردند که آب انبه یا آناناس پاکتی انتخاب کنیم!


امتیازدهی

بالاخره بعد از  صرف شام، رای گیری نیز انجام می‌گیرد، و رستوران بهرام در بخش های كیفیت 2.9، سرویس دهی 2.5 و محیط رستوران 3.1 و در مجموع 2.7  ستاره از رسكو می‌گیرد.

كیفیت  در مجموع نزدیک به معمولی ارزیابی شده است. اکثر غذاها در این رستوران از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند و به جز معدود غذاها مابقی نصفه و نیمه صرف شدند.

سرویس دهی نیز در مجموع  بین بد و معمولی ارزیابی شده است. فکر کنم بسیار لازم و ضروری است دوره آموزشی برای گارسون های رستوران ترتیب داده شود.

محیط رستوران در مجموع فقط اندکی بالاتر از معمولی ارزیابی شده است. محیط رستوران نکته خاص قابل ذکری ندارد.

امتیاز کلی رستوران در مجموع پایینتر از معمولی ارزیابی شده است.
در پایان پس از ارائه کارت رسکو به مدیر رستوران، نظرات خودمان را عنوان می کنیم که با حوصله گوش می کند و مواردی را عنوان می کند که در این حین گارسون میز ما هم مواردی را خارج از موضوع عنوان می کند و به نوعی در بحث مداخله می کند که به هیچ وجه خوشایند نیست.

آدرس:  خیابان استاد نجات الهی (ویلای شمالی)، بالاتر از کریم خان، نبش کوچه ژاله، پلاک 210، تاریخ بازدید: 02-02-1392، شماره تماس: 88852530


|***| مهم: گروه رسكو بر این باور است كه هر تجربه ای از جمله تجربه رستوران گردی، منحصر به فرد و محدود به زمان و مكان معینی است. بنابراین، بازدیدهای رسكو و به گزار های نوشته شده منحصر به رستوران بازدید شده در زمان مشخصی بوده، از این رو كاملاً امكان پذیر است كه بعد از بازدید رسكو و ارائه گزارش، تغییراتی در رستوران صورت بگیرد. در این راستا، رسكو مشتاقانه پذیرای نظرات و پیشنهادهای شما بازدید كننده گرامی و مدیر رستوران و انعكاس آنهاست.|
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
چهارم شهریور 92 07:29 ب.ظ
سوپش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo