تبلیغات
امتیازدهی گروه "رسکو" به رستورانها - رستوران دی موند (لو موند سابق)

رستوران دی موند (لو موند سابق)

نویسنده :نادر
تاریخ:چهاردهم اسفند 91-10:24 ق.ظ

رستوران «دِی موند» که در روز سی ام بهمن ماه 1391، میزبان رسکوی هفتاد و دوم است و پیشتر با نام «لو موند»، یعنی The World، شهره بود اکنون نام پارسی برگزیده است. دی موند در خیابان باهنر (نیاوران) و دقیقاً روبروی جماران قرار دارد. دسترسی به این رستوران از ایستگاه‌های مترو تجریش یا قیطریه و سپس استفاده از تاکسی های خطی به راحتی  امكان پذیر است. توجه نمایید در صورتی استفاده از ماشین شخصی، در اطراف رستوران جای پارك به راحتی پیدا نمی شود و ولی رستوران پارکینگ دارد که ورودی آن از درب پشتی است. با آنکه تابلوی رستوران کنار ورودی آن نصب شده است اما به ویژه در تاریکی به راحتی قابل مشاهده نیست. دمِ در، آقای بسیار قد بلند و خوش تیپی که از کارکنان رستوران است تا متوجه می شود که ما دنبال رستورانشان می گردیم ما را تا ورودی در رستوران راهنمایی می کند.

با عبور از پله ها به طبقه زیرین می‌رسیم. رستوران از سمت شمال زیر زمین محسوب می شود، اما به سبب کاهش ارتفاع از شمال به جنوب، از سمت جنوب نورگیر مناسبی دارد. دی موند لابی بسیار بزرگ و مجللی دارد. سقف رستوران هم بسیار بلند است. میزها و صندلیهای نسبتاً لوکسی دارد و با فاصله های بسیار مناسبی چیده شده اند. به نظر می رسد که رستوران مشتریان خاصی دارد؛ ترکیب نور نسبتاً کم رستوران با دکور مشکی، فضایی آرام پدید آورده است. دِی موند ظرفیتی در حدود 80 نفر دارد. بلافاصله با نوشیدنی ولکام که به نظر می‌رسد ترکیبی از آب میوه‌هایی مانند آلبالو، انار، زرشک، انگور قرمز باشد، پذیرایی می شویم. 

سپس منو را میاورند. نفری یک منو به اضافه یک منوی تک برگی غذاهای ایرانی. ارائه منوی ایرانی یه کم عجیب است؛ از آنجایی لوموند یا دی موند به رستورانی فرانسوی شهره است. بعد از اینکه سفارش می دهیم با نون تست و خامه که با خاویار مصنوعی تزئین شده است پذیرایی می شویم (ولکام 2).

بخشهای منو

غذاهای ایرانی

اشتها آورها

سالادها

گوشتی

دریایی

ماکیان

پاستا

نوشیدنی

دسر

متوسط قیمت (تومان)

26000

10000

13500

32500

44000*
(لابستر 80 هزار)

23500

18000

6000

11500

متوسط هزینه (یک اشتها آور یا سالاد) + (یک غذای اصلی) + (یک چای یا نوشیدنی یا دسر ) با احتساب هزینه سرویس مالیات (15 درصد) =  57 هزار تومان 


سفارش های رسکو در  دِی‌موند  قیمت و شرح آنها 

اشتهاها آورها و سالادها

بروسکتای قارچ 9000 تومان | چاپاتای تست شده با کره مخصوص و سیر، همراه با مخلوط قارچ و جعفری تازه. بسیار خوشمزه بود و البته گران. اما از نان ذرت برای طبخش استفاده نشده بود.

سوپ روز 8000 تومان | که سوپ سبزیجات بود. خیلی کم و معمولی بود.

سالاد میگو 14000 تومان | کاهو با میگو گریل شده و آووکادو، فلفل دلمه‌ای، پیاز حلقه‌ای به همراه سس بالزامیک. چند عدد میگو، اندکی کاهو با قارچ و رب انار. حجمش خیلی کم بود.

سالاد سزار  10000 تومان | کاهو با مرغ گریل شده و کروتان با پنیر پارمزان. سس خوبی نداشت. مزه‌اش هم خوب نبود.


غذاهای اصلی

آبروزی استایل لام 30000 تومان | تکه های گوشت بره گریل شده با پنیر پارمزان همراه با برنج ریسوتو و سس هویج.شش تکه گوشت که متاسفانه آشغال گوشت (رگ) هم کمی داشت. ریسوتو کاملاً سفت بود و غیرقابل خوردن. با کلم بروکلی و کمی پوره سیب زمینی سرو شده بود. گارسون پرسیده بود که چقدر پخته شود و گفته شد که کامل پخته شود. اما ضخامت گوشت زیاد بود و داخلش قرمز. ادویه و سسش خوب بود.

جرک ترکی 25000 تومان | سینه بوقلمون گریل شده همراه با لایه های بادمجان، پوره و سس بالزامیک. لایه های سینه بوقلمون با ورقه های بادمجان که بادمجان له شده هم همراهش بود. کلم فرنگی و زیتون و گوجه گیلاسی هم داشت. ترد و خوشمزه بود. یه کم خشک بود که اگه سس داشت خیلی بهتر می شد.

اسکالوپ آلا بارباراکیانا 28000 تومان | راسته گوساله همراه با لایه های پنیر پارمژان و سس ناپولیتن. راسته گوساله دارای رگه های سف گوشت بود که بسیار سفت بود که قابل خوردن نبود. ول داون سفارش داده شده بود، ولی کامل پخته شده بود. سس کم بود و استیک هم خشک بود و نیاز به ادویه داشت. برنج ریسوتو و پوره در زیر راسته گوساله بود و اصلاً خوب نبود. پنیر پارمزان موقع سرو غذا سفت شده بود و گرم و نرم نبود.

چیکن بلو 19000 تومان | پنه با مرغ گریل شده با سس خامه و قارچ و پنیر بلوچیز. پاستا خیلی بد بود. مزه نداشت. سسش خوب نبود. پنیرش خیلی کم بود.

پارما رپد چیکن 28000 تومان | سینه مرغ رول شده با سس مخصوص و پنیر ماسکار پونه گریل شده همراه با مخلوطی از سایدها. مرغ رول شده با قارچ و جعفری، گوجه و گردو که با کره تفت داده شده بود ولی توی منو نوشته بودند پنیر گریل شده ماسکار پونه که من ندیدم. دورچین سبزیجاتش خوب بود برنج ریسوتو را که نتونستم بخورم، پوره هم معمولی بود. غذا کاملاً گرم سرو شد.

جوجه کباب با استخوان ممتاز 18000 تومان | جوجه کامل نبود و فقط 7 تکه بود. کاملاً مانده به نظر می رسید و به هیچ وجه، طعم تازه‌ای نداشت. انگار به جای کباب شدن، کمی هم سرخ شده بود. متاسفانه نامناسب ترین جوجه کبابی بود که طی سال گذشته خورده بودم.


نوشیدنی ها

لیموناد  6000 تومان |

موهیتو  6000 تومان | لیمو کم داشت و بیشتر شبیه آب گازدار بود.


امتیازدهی

بالاخره بعد از  صرف شام، رای گیری نیز انجام می گیرد، و دی موند در بخش های كیفیت 2، سرویس دهی 3.8 و محیط رستوران 4.3 و در مجموع 3.5 ستاره از رسكو می گیرد.

كیفیت  در مجموع بد ارزیابی شده است. بله! عجیب به نظر می رسد! شاید این رستوران می توانست در کیفیت نیز ماننده دیگر بخش ها امتیاز خوب بگیرد؛ اما سرو جوجه کباب که غذای تخصصی آنها نبود و پاستا که طمع مناسبی نداشت و وجود رگه های سفت و ریسوتوی سفت و نیمپخته (قبلاً در رستوران ایتالیایی فلینی امتحان کرده بود و خیلی نرم بود ) در دیگر سفارش های گوشتی، باعث شد در مجموع کیفیت بد ارزیابی شود.
محیط رستوران در مجموع بالاتر از خوب ارزیابی شده است. با اینکه رستوران اتمسفر خوب و مجللی دارد و همان طور که عنوان شد از سمت شمال زیر زمین محسوب می شود، اما از سمت جنوب نورگیر خوبی دارد. با این حال، فلسفه بخاری گازی که در گوشه جنوب شرقی گذاشته شده بود را نفهمیدیم. هوا که مناسب بود و اگر هم سرد بود نه توان گرم کردن فضا را داشت نه به دکور مجلل رستوران می خورد!
سرویس دهی نیز در مجموع  نزدیک خوب ارزیابی شده است. در این رستوران هر زمان که نیاز دارید یکی هست که به سفارش شما رسیدگی کند. یکی از کارکنان هم که مدام با ظرف مخصوص (شکل چوب کریکت) آماده ریختن فلفل برای غذای شماست.
امتیاز کلی رستوران در مجموع هم بین معمولی و خوب ارزیابی شده است.

آدرس:  خیابان باهنر (نیاوران)، روبروی جماران، جنب بانک مسکن، تلفن تماس: 22295147
تاریخ بازدید: 30-11-1391


|***| مهم: گروه رسكو بر این باور است كه هر تجربه ای از جمله تجربه رستوران گردی، منحصر به فرد و محدود به زمان و مكان معینی است. بنابراین، بازدیدهای رسكو و به گزار های نوشته شده منحصر به رستوران بازدید شده در زمان مشخصی بوده، از این رو كاملاً امكان پذیر است كه بعد از بازدید رسكو و ارائه گزارش، تغییراتی در رستوران صورت بگیرد. در این راستا، رسكو مشتاقانه پذیرای نظرات و پیشنهادهای شما بازدید كننده گرامی و مدیر رستوران و انعكاس آنهاست.|
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
محمد
هفدهم آبان 94 12:47 ب.ظ
من به شخصه این رستوران رفتم و به نظرم طعم غذاهاش واقعا خوب بود و شاید بگم تو منطقه جزبهترین رستورانهایی بود که من رفتم و حتما هم پیشنهاد می کنم دوستان امتحان کنند چون هم قیمتش خوبه هم جو خیلی خوبی داره و هم غذاهاش خوشمره است برای این هفته هم 22 23 نفر از دوستام رو برنامه شام گفتم بیان اونجا مطمینم خوششون میاد.
علی
هفدهم آبان 92 11:41 ب.ظ
امروز برای تولد یکی از دوستانم میز رزرو کرده بودیم. بعد از اینکه وارد رستوران شدیم! دیدیم رستورانی که غذاهای اروپایی داره و اصولا خودش رو سطح بالا می‌دونه!!!!!! قلیون هم سرو می‌کنه که باعث شده بود بوی قلیون توی تمام رستوران بپیچه.
امیر
سوم اردیبهشت 92 09:49 ب.ظ
این جمله انگار از دستتون در رفته:

"ول داون سفارش داده شده بود، ولی کامل پخته شده بود."
پاسخ نادر : درسته. تصحیح می شه. سپاس از توجه ات امیر جان.
نفیسه
بیست و هشتم اسفند 91 08:48 ب.ظ
من هم از لوموند راضی نبودم...کیفیت غذاها واقعا بد بود...یه مسئله دیگه اینکه رستوران پارکینگ داره البته از درب پشتی(از کوچه قبل رستوران راه داره )
پاسخ نادر : با سپاس از نکته سنجی شما.
بهروز
نوزدهم اسفند 91 02:43 ب.ظ
سلام،
مرسی از گزارش اما می بینم که امتیاز قیمت به طور خودجوش حذف شده!
در نتیجه رستورانی که کیفیت غذاش هم در حد 2 از 5 است، و احتمالاً قیمتش هم فاجعه! امتیاز خوب 3.5 را کسب کرده است!!
پاسخ نادر : سلام و درود بهروز جان :-) مشتاق دیدار.
آره کاملاً خودجوش بود. یه کم تغییراتی کرده شیوه امتیازدهی. اگر خواستی در رسکو مشهد استفاده کنی، برات می فرستم.
راستی، قیمت الان به صورت متوسط کلی اعلام می شه که می تونه دید خوبی به خواننده بدهد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo