تبلیغات
امتیازدهی گروه "رسکو" به رستورانها - رستوران و سلف سرویس هانی پارسه

رستوران و سلف سرویس هانی پارسه

نویسنده :نادر
تاریخ:بیست و سوم بهمن 91-09:21 ب.ظ

رستوران و سلف سرویس هانی (پارسه)، در روز شانزده بهمن ماه 1391، میزبان رسكو هفتاد و یکم است. دسترسی به این رستوران از خیابان ولی عصر (اتوبوس های بی آر تی) و متروی شهید بهشتی (عباس آباد)،  امكان پذیر است. توجه نمایید در صورتی استفاده از ماشین شخصی، در اطراف رستوران جای پارك به راحتی پیدا نمی شود و رستوران نیز پارکینگ ندارد. این رستوران در خیابان عباس آباد (بهشتی) (یک طرفه از شرق به غرب)، بعد از چهار راه قائم مقام، تقریباً روبروی سینما آزادی در زیر زمین ساختمان شماره 420 واقع است؛ با آنکه تابلوی رستوران جلوی رستوران طبقه بالایی آن نصب شده است. دم در، نگهبان مهربان و خوش برخوردی از مشتریان استقبال می کند. بر روی میزی که کنار پله ها گذاشته شده است که منوی تک برگی کاغذی رستوران در دسترس است. دفتر مدیریت رستوران در همان طبقه همکف دست راست واقع است.

با عبور از پله های به زیر زمین و لابی رستوران می رسیم. به نظر می رسد که رستوران مشتریان بیرون بر بسیار زیادی دارد.  این را از جنب و جوش کارکنان رستوران می توان متوجه شد. تعدادی هم در لابی منتظرند که سفارش های خود را دریافت کنند و  به منزل ببرند. از قسمت لابی رد می شویم و به قسمت اصلی رستوران می رسیم. میزهای زیادی با فاصله نسبتاً کمی از یکدیگر چیده شده است و ظرفیتی حدود 300 نفر را داراست. با اینکه وسط هفته است، با این حال به نظر می رسد روز نسبتاً شلوغی دارد. برخی از کارکنان در بین میزها قدم می زنند و به محض خالی شدن میزها، سفره بهداشتی یک بار مصرف طرح دار هانی را جمع کرده و میز را برای استفاده مشتریان بعدی آماده می کنند و اگر درخواست نمایید  به سرعت متناسب با تعداد نفرات میز آماده می کنند. بعضاً کار نکردن دستگاه های کارتخوان، در مقابل صندوق تراکم ایجاد می کند.

از سمت راست رستوران سلف شروع می شود: نوشیدنی ها و سالاد و بعد از آن غذاها تا آخر که صندوق دار با نگاهی سریع به سینی شما، فیش غذای شما را صادر می کند. انواع غذاها و سالادها و ... آنقدر گیراست که کمتر کسی است که در انتها ته مانده غذایی نداشته باشد! البته در این باره قبلاً فکر شده است و در جای جای رستوران، ظرف غذا و فویل و پلاستیک برای بردن باقی مانده سفارش ها قرار داده شده است. منو که از دم در برداشته ایم را نگاه که می کنیم متوجه می شویم انتخاب بسیار سخت است. تنوع به طرز حیرت انگیزی بالاست. غذاهای سنتی از غذاهای پلویی لوبیا پلو، آلبالو پلو و ... (بالغ بر 16 نوع)، کباب ها (12 نوع)، خوراک ها (بالغ بر 13 نوع)، چلوخورشت ها (6 نوع) و مخلفات (سالاد و انواع ماست و سبزی خوردن و ترشی و زیتون)، دسرها (6 نوع)؛ نوشیدنی های معمولی هم با نرخ مصوب و شربت آلبالوی طبیعی و مرباهای خانگی مخصوص هانی هم موجود است. سلف سرویس است و حق سرویس ندارد و به قیمت های منو فقط 5 درصد مالیات افزوده می شود.

 بخشهای مختلف منو  غذاهای سنتی  کباب ها  خوراک ها  چلو خورشت ها  مخلفات  دسرها  نوشیدنی
 متوسط قیمت (تومان)  17000  19000  10000  9000  3500  3000  1000

متوسط هزینه یک غذای اصلی + مخلفات+دسر+ نوشیدنی معمولی با احتساب هزینه مالیات (5 درصد) =  22 هزار تومان 

سفارش های رسکو در  هانی پارسه قیمت و شرح آنها 

پیش غذاها

سالاد فرانسوی | 6000
ماست | 2500
ژله کوچک | 3000
ترشی انبه | 5000
آش یا سوپ | 4000
ترشی یا زیتون | 3500

غذاهای اصلی

آلبالو پلو با مرغ| 16000 تومان: ترشی و ملسی به اندازه بود. مرغ خوش طعم و خوش پخت بود.
باقالی پلو با مرغ| 14000 تومان: به نظر می رسید با روغن حیوانی درست شده؛ مرغ تازه بود و بسیار خوشمزه.
چلوکباب لقمه مخصوص| 13000 تومان: یک سیخ کباب شور اما دیگری خوب بود. حجم غذا هم خوب بود.
جوجه کباب مخصوص| 13000 تومان: خوب و خوشمزه بود، اما حجم آن کم و فقط 5 تکه بود.
خوراک زبان| 12500 تومان: به همراه سبزیجات پخته و پیاز و جعفری. سس آن بسیار خوشمزه بود.
کوفته با سبزیجات| 9000 تومان: چندان راضی کننده نبود.

نوشیدنی ها: نکته جالب در مورد نوشیدنی ها این است که به نرخ مصوب عرضه می شوند.

بالاخره بعد از  صرف شام، رای گیری نیز انجام می گیرد، و هانی پارسه در بخش های كیفیت 3.7، سرویس دهی 3.5 و محیط رستوران 3.2 و در مجموع 3.6 ستاره از رسكو می گیرد.
كیفیت  در مجموع نزدیک ارزیابی شده است.
محیط رستوران در مجموع کمی بالاتر از معمولی ارزیابی شده است.
سرویس دهی نیز در مجموع  بین معمولی و خوب ارزیابی شده است.
گفتنی است که این رستوران از نظر تنوع غذاهای عالی است و حدود 40 نوع غذا را به صورت سلف سرویس ارائه می کند. اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که عمدتاً طعم و لذیذ بودن غذا نیازمند گرم سرو شدن آنهاست و با توجه به اینکه هانی پارسه حالت سلف سرویس دارد پس طبیعی است که دمای غذاها کمی پایین باشند. اما به نظر می رسید جا داشت که اجاقهای رستوران کمی با حرارت بیشتری کار کنند و مشتریان هم دقت کنند که بعد از دریافت غذا کمتر مات و مبهوت غذاهای دیگر شوند که این خود باعث سردتر شدن غذا می شود. البته این نکته هم می توان دقت کرد که عموماً مشتریان سالاد و دسر و غذا و نوشیدنی را باهم سفارش می دهند و این خود زمان بر بوده و تا صورت حساب خود را پرداخت نموده و سر میز بنشینند مدت زمانی طول می کشد که طبیعتاً غذا سرد می شود؛ به خصوص در مدت زمانی که پیش غذا میل می شود. البته می توان با جدا سفارش دادن و میل نمودن پیش غذا و غذای اصلی، از تاثیر این موضوع بر سرد شدن غذاهای اصلی کاست. یک موضوع هم اینکه بعضاً باقی مانده پول مشتریان را با آدامس پرداخت می کنند که کار جالبی به نظر نمی رسد!

 
در پایان از پذیرش درخواست می کنیم که با مدیر رستوران صحبت کنیم؛ خانم هانی در ابتدا بسیار شاکی جواب می دهند و به مشکلات موجود و اینکه با چه سختی هایی در کار موجهند اشاره می کنند. ما نیز صحبت هایشان را می شنویم و ازشون می خواهیم بعداً گزارش ما را بخوانند و اگر دوست داشتند نظرشون را بگویند!
آدرس:  خیابان عباس آباد (بهشتی)، بعد از چهار راه قائم مقام، پلاک 420، تلفن تماس: 88101581
تاریخ بازدید: 16-11-1391

****************************************************************
|***| مهم: گروه رسكو بر این باور است كه هر تجربه ای از جمله تجربه رستوران گردی، منحصر به فرد و محدود به زمان و مكان معینی است. بنابراین، بازدیدهای رسكو و به گزارش های نوشته شده منحصر به رستوران بازدید شده در زمان مشخصی بوده، از این رو كاملاً امكان پذیر است كه بعد از بازدید رسكو و ارائه گزارش، تغییراتی در رستوران صورت بگیرد. در این راستا، رسكو مشتاقانه پذیرای نظرات و پیشنهادهای شما بازدید كننده گرامی و مدیر رستوران و انعكاس آنهاست.|داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
كیومرث
ششم اردیبهشت 96 08:24 ق.ظ
سلام
متاسفانه طرز برخورد کارکنان شما بی نهایت درگیر فقر فرهنگی هست. لحظه ورود به رستوران تنها کسی که سلام میکند و خوش امد میگوید اقایى هست که بالا کنار درب ورودی ایستاده. هیچ کدام از کارکنان رستوران سلام كه نمیکند، حتى لبخند هم نمیزند. همه با صورتی مملو از اخم و عصبانیت به مشتری نگاه میکنند. این نشان دهنده ضعف شدید مدیریت میباشد زیرا امروزه بسیاری از رستورانهای ارزان تهران رفتاری فوقالعاده مناسب و زیبا با مشتری دارند. واقعا تسلیت عرض میکنم. با وجود اینكه غذاى هانى خوشمزه است ولى خیلى از دوستان من كه ایران زندگى نمیكنند و رستوران هانی به انها سفارش شده بود، به علت اخم و بى ادرى كاركنان هانی از هانی نا امید شدند،
کیومرث
بهجت
بیست و نهم مرداد 94 01:08 ب.ظ
سلام دوشنبه ٩۴/۵/٢٢۶به رستوران هانی در میدان قیام خ ری رفتیم فکر کردیم مثل هانی یافت اباد است چشوتون روز بد نبیند کافه های بین راهی جاده ها نه میز و صندلی تمیز وراحتی نه سلف سرویس تمیز همه چیز مسخره چون ساعت یک و نیم ظهر بود چاره نداشتیم از چینی فروش های شوش امده بودیم جزؤ یکی از رستوران های هانی هم ادرس زده کمی هم نظارت لازمه تا یک مراجعه کننده مجبور به نوشتن اظهاراتش نشود دور از روتون تا سه روز اروغ دنبه وپیاز وفلفل بو کرده میداد تازه بیست دقیقه نشستیم تا برایمان غذا را اوردند
مهرنوش
هفدهم مرداد 94 05:19 ب.ظ
متاسفانه رستوران هانی پارسه سرویس رایگان ندارد و ما هزینه تاكسی سرویس را متقبل شدیم تا غذا را به آدرسمان ارسال كنند بابت دو سیخ شیشلیك دو سیخ جوجه كباب آنهم بدون پلو مبلغ صدو شصدو چهار هزار تومان فاكتور صادر كردند كه علیرغم قیمت بالا ،كباب های روز گذشته كه مشهود بود كاملا كهنه و مربوط به روز قبل است گرم كردند و فرستادند كه هر چهار نفر ما متوجه این موضوع شدیم .در واقع وقتی حضورا به رستوران هانی می روید كیفیت غذا و قیمت مناسب است اما در روش ارسال به منازل ، كاملا عكس این قضیه را می بینید امیدوارم كسی تجربه تلخ ما را تكرار نكند.
مهرنوش
هفدهم مرداد 94 05:18 ب.ظ
متاسفانه رستوران هانی پارسه سرویس رایگان ندارد و ما هزینه تاكسی سرویس را متقبل شدیم تا غذا را به آدرسمان ارسال كنند بابت دو سیخ شیشلیك دو سیخ جوجه كباب آنهم بدون پلو مبلغ صدو شصدو چهار هزار تومان فاكتور صادر كردند كه علیرغم قیمت بالا ،كباب های روز گذشته كه مشهود بود كاملا كهنه و مربوط به روز قبل است گرم كردند و فرستادند كه هر چهار نفر ما متوجه این موضوع شدیم .در واقع وقتی حضورا به رستوران هانی می روید كیفیت غذا و قیمت مناسب است اما در روش ارسال به منازل ، كاملا عكس این قضیه را می بینید امیدوارم كسی تجربه تلخ ما را تكرار نكند.
مسعود
هفدهم تیر 94 08:26 ب.ظ
رستوران بسیار بی کیفیت هم از نظر پذیرایی و هم غذاست. متاسفانه فقط اسم در کرده. محیطش بسیار خفه و نفسگیر است. صف طولانی اش که فقط نتیجه جوسازی تبلیغاتی است هم باعث خستگی مشتریان و هم سرد شدن غذاها میشود. کسانی که یک بار به رستوران صوفی یا هفت خان شیراز رفته باشند تفاوت مفهوم کیقیت، پذیرایی و سلف سرویس را میفهمند. پارسه حتا مفهوم سلف سرویس را هم به سلف سرویس تحت کنترل مراقبت تغییر داده!
وحید
ششم تیر 94 06:50 ب.ظ
میشه بپرسم فرق بوفه و سلف سرویس چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چهارم تیر 94 05:56 ب.ظ
متاسفانه هم كیفیت هم مقدار غذای رستوران هانی پارسه خیلی كم شده و قیمتهای بسیار بسیار زیاد و رفتار بد وزشت كاركنان خانم طریقت واقعا متاسفم
محمد حسین
بیست و دوم اسفند 93 12:35 ق.ظ
سلام رستوران هانی من غذا خوردم شعبه میدان قیام غذاهاش 20 دجه یک هنوزم مشتریشم تا الان غذاش سالم بوده الکی مردم ایراد میگیرن با تشکر
محمدی
هفتم آذر 93 02:35 ق.ظ
امشب، ششم آذر نود و سه به رستوران هانی پارسه رفتیم. ادب یکی از گارسون ها زیر صفر بود. رستوران به شکل سلف سرویس است اما چنان تشری زد که زود باشید و جلو بروید که یاد سلف غذا در ارتش افتادم و انگار که هیات عزاداری است و غذای رایگان می دهند. دختر کوچکم مثل گنجشک می لرزید و اصرار داشت برگردیم. اگر آبروی تان مهم است و دنبال آرامش خانواده هستید، حتما به این رستوران نروید بویژه با خانواده یا دوستان. شان تان در حد یک بی سواد پائین می آید و آرامش هم نخواهید داشت. ضمنا با دوستی که گفته بود در غذا مو دیده موافقم. دختر کوچک من که معمولا با دقت غذا می خورد در کوبیده اش انواع آشغال و استخوان را پیدا کرد. قاشق ها هم کثیف بود هر چند بسته بندی شده. من که از برخورد گارسون بی سواد اولی ناراحت بودم حتی تذکری هم ندادم.
درجه غذا : کوبیده بد است. حتما نخورید بقیه را نمی دانم. یک از پنج
درجه سرویس: گارسون ها بی ادب. یک از پنج. یاد شاگر شوفرهای شمس العماره می افتید که دائم با راننده فحش بده بستان می کردند.
درجه تمیزی و نظافت: دو از پنج.
قمیت: بی انصاف و سه برابر سایر جاها. یک از پنج
جمال
هفدهم مرداد 93 07:59 ب.ظ
غذا سرد
کیفیت بد
کلاً 50% پول اضافی است
نهم تیر 93 05:20 ب.ظ
سلام
رستوان گردیتونو واقا دوست دارم
اگه بخوایم 2 یا 3 نوع غذا به مقدار خیلی کمی از هر کدام سرو کنیم
باید هزینه 3نوع غذا رو کامل پرداخت کنیم ؟
نهم تیر 93 05:16 ب.ظ
سلام
رستوان گردیتونو واقا دوست دارم
اگه بخوایم 2 یا 3 نوع غذا به مقدار خیلی کمی از هر کدام سرو کنیم
باید هزینه 3نوع غذا رو کامل پرداخت کنیم ؟
مهناز
یکم آبان 92 02:17 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید
خیلی ازتون ممنون هستم که نظر بنده را منعکس کردید ...
پنج شنبه شب 92/4/20 تاریخ مراجعه ما بود
فردی که سر میز ما آمد آقایی حدود 30 سال با قد متوسط و موهای مشکی و مجعد ، ایشون دفترچه کوچکی در دست داشت و بین میزها قدم می زدند و احیانا کسی چیزی نیاز داشت به پیشخدمت ها ارجاع می داد !
مهناز
سی ام مهر 92 01:01 ب.ظ
با سلام
با اولی که قصد داشتم به این رستوران برم تیر ماه امسال بود که در جستجوی رستورانی خوب با وبلاگ شما آشنا شدم رستوران هانی پارسه را انتخاب کردم و به همراه خانواده آنجا رفتیم هر کس انتخابش رو کرد و بنده نیز سبزی پلو با ماهی رو انتخاب کردم غذا خوشمزه بود ولی زمانی که بیش از نصف غذا رو خورده بودم یک موی بلند و مشکی کف ظرف ام بود زیر برنج آروم کشیدم بیرون وقتی گارسون رو صدا کردیم ادعا کرد اینجا کسی موی بلند ندارد! حتی ظرف را از روی میز برنداشت و با جمله ی چیز دیگه ای نیاز ندارید رفت! ما به مدیریت نه شکایتی کردیم و نه تذکری دادیم که اشتباه بود ... از نیمه شب تا بعد از ظهر فردا درد معده توان زندگی رو از من گرفته بودمسموم شده بودم و سرانجام راهی بیمارستان شدم ...

این تجربه ناخوشایند من از رستوران هانی پارسه بود خوب شد امروز باز هم اتفاقی این وبلاگ رو دیدم و بازگو کردم !
پاسخ نادر : با سلام و احترام و سپاس از اینکه تجربه تان را با ما در میان گذاشتید. اگر برایتان مقدور است زمان دقیق مراجعه و مشخصات فردی که سر میز صدا کردید را نیز عنوان کنید ممنون می شویم :)
ثنا
یازدهم شهریور 92 07:38 ب.ظ
چه با حاله سایتتون
چه قدم با دقت بررسی و تعریف می کنین آفرین
مرسی
نگار
نوزدهم تیر 92 05:33 ب.ظ
اگربه دنبال یک ستوران خوب میگرید حتما رستوران هانی پازسه رو یک بار امتحان کنید .شربت های البالوش هم واقعا عالیه.
نهم اردیبهشت 92 11:09 ق.ظ
این دفه که رفتین شله زردشو جای من تست کنین!
پاسخ نادر : انشاالله :-)
نوزدهم فروردین 92 06:50 ب.ظ
چند بار اینجا غذا خورده ام و البته شعبه دیگرش سر تخت طاووس. به نظرم جوجه کباب این رستوران بدترین جوجه کباب در شهر تهران باشه، سرد و خشک و بی کیفیت و قیمتی سوبله نسبت به سایر جاها. اما در مورد سایر غذاهاش موافقم که خیلی خوبه مخصوصاً خوراک سبزیجات. ضمناً یک توصیه هم اینکه حتماً فیش و صورتحساب تان رو چک کنید چون زیاد اشتباه می کنند. مثلاً برای یک لوبیا پلو از حساب بنده 80 هزار تومان کم کرده بود!
حسین
شانزدهم اسفند 91 06:47 ق.ظ
اگه من اونجا بودم حتما بهتون ملحق میشدم ، کار زیبا و جالبی هم برای شما و هم خواننده های شماست، برای ما هم فقط نوستالژی . احتمالا منوجه هستید که بعد از صفحه اول سایت بقیه عکسهای صفحات دیگه هیچکدوم نشون داده نمیشه. گزارش رستوران هم بدون عکس غذا لطفش کم میشه، با تشکر دوباره، امیدوارم همینطور که هستید همیشه با هم خوش بگذره
پاسخ نادر : با درود و سپاس از توجه تون. بله متاسفانه هاست های عکس های برنامه های قبلی با مشکل مواجه شده. در صورتی که درست نشود فکری اساسی برایشان خواهد شد.
ممنون از اینکه همراه مایید.
محمد
چهاردهم اسفند 91 10:27 ق.ظ
با سلام
میخواستم ازتون تشكر كنم
چون از مطالبتون استفاده كردم و تونستم رستوران خوب رو بشناسم
راستی منم میتونم عضو بشم ؟
پاسخ نادر : با سلام و درود و سپاس از توجه شما.
بله. در صورتی که علاقمند به رستوران گردی هستید می توانید در برنامه های رسکو شرکت کرده و بعداً عضو شوید.
مجتبی
ششم اسفند 91 11:28 ب.ظ
قرار بود واسه شیراز هم رستوران گردی بزارید
چی شد؟
پاسخ نادر : با سلام. انشاالله. فعلاً برگزاری برنامه های رستوران گردی غیر از تهران، نهایی نشده است.
مجتبی
ششم اسفند 91 02:48 ب.ظ
سلام،من مشهدی هستم و نتایج تیستمون از رستورانای مشهد می ذاریم ، خوشحال می شم که از راهنماییاتون تو وبلاگمون استفاده کنم
پاسخ نادر : با سلام و درود؛
برای صحبت بیشتر در این زمینه با بخش مدیریت وبلاگ یا ایمیل تماس بگیرید. ما هم خوشحال می شیم.
محمود
یکم اسفند 91 05:57 ب.ظ
میشه بگید هدفتون از این کار چیه؟
و تا الان برآوردتون در چه حدی بوده
تا حالا ندیدم حتی مدیر رستوران ها پیام بزارن.
لطفا فیدبکی که تا حالا گرفتید رو بزارید/
پاسخ نادر : هدفمون توی وبلاگمون نوشته شده. گزارش های ما فیدبک های ماست. بعضاً خصوصی یا عمومی پیام می گذارند.
امین
بیست و نهم بهمن 91 04:13 ب.ظ
مگه رستوران بوفه نبود؟
پس چرا قیمت غذاها جدا حساب میشه؟ چه مسخره.
پاسخ نادر : اگر دقت بفرمایید رستوران هانی پارسه به صورت سلف سرویس است و نه بوفه! امیدوارم دقت بیشتری داشته باشید و در انتخاب کلمات نیز آداب را رعایت نمایید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo