تبلیغات
امتیازدهی گروه "رسکو" به رستورانها - رستوران خانه كوچك

رستوران خانه كوچك

نویسنده :نادر
تاریخ:پنجم دی 91-09:11 ق.ظ

 

رستوران خانه كوچك، در روز بیست و هفتم آذر ماه 1391، میزبان رسكو شصت و هشتم است. فقط سه روز تا پایان تقویم قوم مایا باقی مانده است؛ تقویمی كه برخی پایان آن را، پایان دنیا قلمداد می كنند. ظهر روز برنامه، برای رزرو تماس گرفته و رزرو كرده ایم. دسترسی به این رستوران از میدان توحید، گیشا و میدان فاطمی به راحتی و حتی با پای پیاده نیز امكان پذیر است. در صورتی استفاده از ماشین شخصی، در اطراف رستوران جای پارك به راحتی پیدا می شود. رستوران خانه كوچك، در خیابان فاطمی غربی، خیابان سیندخت شمالی، پلاك 47 واقع است؛ به عبارتی تقریباً پشت بیمارستان قلب تهران قرار دارد. بعد از مراجعه درمی یابیم كه خانه كوچك در زیرزمین، طبقه همكف و طبقه اول ساختمانی واقع است و سالنهای متفاوتی با نام های افرا، صنوبر، سپیدار، سرو و اقاقیا دارد. طبق رزروی كه انجام داده ایم در طبقه اول رستوران میزی برایمان چیده اند و وقتی سوال می كنیم كه آیا تفاوتی بین سالنهای مختلف از نظر نوع غذاهای ارائه شده هست یا خیر، با پاسخ منفی روبرو می شویم. با راهنمایی خدمتكاران دم در رستوران، به طبقه اول هدایت می شویم. سقف سالنی كه قرار است در آن پذیرایی شویم تقریباً 178 سانتیمتر است! كنار دیوار برایمان دو میز چیده اند. در سمت چپ مان فضایی شبیه آشپزخانه هست. هر چه می گردیم جایی برای آویختن كت و كاپشن و پالتو نمی یابیم و با توجه به اینكه از فضای پشت نیمكت ها هم نمی توانیم برای این منظور استفاده كنیم، همشون رو روی یكی از نمكت ها جا می كنیم. روی میز از قبل بسته های كاغذی كوچكی محتوی قاشق و چنگال و بشقاب های سالاد دونفره چیده شده است، اما پیش دستی نیست.سالنی كه در آن پذیرایی می شویم فضای تقریباً كوچك و گنجایش حدود 30 نفر را دارد. صندلی های نیمكت شكل، چوبی است و عرض آن كم است، میزها نیز عرض نسبتاً كمی دارند. تصور می كنیم در مدرسه ابتدایی برای شام پذیرایی می شویم :-) سالن پنجره های كوچك رو به شرق دارد و تركیب رنگ نارنجی و سبز، با دیگر اجزا و نیمكت و میزها سازگار است. در این رستوران اینترنت وای فای برای استفاده مشتریان مهیا نیست.

 
 

منوی این رستوران به دو زبان انگلیسی و فارسی و به شكل آلبوم عكس كلاسوری طراحی شده است كه با توجه به كوچك بودن صفحات منو، در هر صفحه دو الی سه غذا به همراه عكس و جزئیات و قیمت آمده است و وقت زیادی برای مطالعه كامل منو لازم است! برخی از غذاهای آمده در منو موجود نیست: پیشنهاد سرآشپز در بخش غذاهای فرنگی، پاستا پنه با فیله گوساله، پیتزا اسپشیال،  پیتزا خانواده مرغ و قارچ، چیكن گریل پرتقالی و قارچ سرخ كرده با كره و سیر از پیش غذاها و قیمت آنها نیز با برچسب هایی پوشانده شده است. بخش های مختلف منو و متوسط قیمت هر بخش به شرح زیر است:

 پیش غذاها  غذاهای فرنگی  غذاهای كبابی  پاستا  پیتزا  غذاهای دریایی  غذاهای گریل آب پرتغال طبیعی
 2600 تومان  16000 تومان  17000 تومان  15000 تومان  13000 تومان  21000 تومان  22500 تومان  4500 تومان
متوسط هزینه یك پیش غذا + غذای اصلی + نوشیدنی +هزینه 200 تومانی سرویس(!)+ (مالیات بر ارزش افزوده (5 درصد) )= 24 هزار تومان

سفارش های رسکو در  خانه كوچك، قیمت و شرح آنها 
با بررسی منو و انتخاب غذا، یكی از كاركنان، سفارش های ما را یادداشت می كند. پس از سفارش دادن، به فاصله اندكی پیش غذاها را كه عمدتاً سوپ است می آورند. درخواست می كنیم برایمان پیش دستی نیز بیاورند. با فاصله نسبتاً مناسبی، غذاهای اصلی را می آورند كه عمدتاً روی آنها سلفون كشیده شده است!

پیش غذاها

سالاد فصل دو نفره(4300تومان) | سالادها علی رغم اینكه برای مدتی طولانی روی میز چیده شده بودند، اما ترد و تازه بودند، كاهوهای آن بسیار بزرگ بود و سس آن مزه جالب متمایل به شیرین داشت.
سوپ جو (2300 تومان) | بسیار ساده و تازه بود. فلفل دلمه و انواع سبزیجات دیگر هم داشت و در كل پرملات بود علی رغم اینكه اسمش سوپ جو بود.
بشقاب سبزیجات (9800 تومان)|تازه از قارچ های ریز و انواع سبزیجات دیگر. حجمش آنقدر هست كه به عنوان غذای اصلی سفارش داده شود.
 
غذاهای اصلی
اسكالپ مرغ (16600 تومان)|
پارمزان (16600 تومان)| 
مرغ انگشتی (13800تومان)| 
بیف چاینیز  (21000تومان)| هم طعم خوبی داشت و هم حجم. سس مخصوص و خوش طعمی داشت (سس صدف)؛ دور چین غذا می تونست بهتر از این باشد. پوره سیب زمینی بسیار ساده و معمولی بود.
پیتزا مخلوط (12900 تومان) | 
میگو پفكی (20400 تومان)| با گوشت  میگو پفكی و سس آن بسیار عالی بود.
گریل میكس(20800  تومان)| استیك زیاد گریل نشده بود و نوع پختش رو هم نپرسیده بودند.
كباب مخصوص سرآشپز(22100 تومان) ا رولت گوشت گوساله و مرغ و سبزیجات به همراه دورچین كلم، كاهو، كرفس كدو آب پز و مقدار كمی برنج طعم دار. در كل خوب بود اما گوشت گوساله كمی خشك و سفت بود و برنج هم سفت بود.
ماهی شیر كبابی (21000 تومان)| خوشمزه است و دور چین آن نیز شامل لیمو، كدو آب پز، پلو طعم دار و پوره سیب زمینی خوب است، اما عكس آن در منو متفاوت؛ مثلا به جای سیب زمینی سرخ كرده، پوره سیب زمینی سرو شده بود و كلم بروكلی با آن شمایل عكس منو نبود!
 
نوشیدنی ها
نوشابه قوطی (950 تومان) 
آب معدنی (450 تومان)
دوغ (650 تومان)
باواریا (2000 تومان)

بالاخره بعد از  صرف شام، رای گیری نیز انجام می گیرد، و در بخش های كیفیت 3.8، قیمت 3.2، سرویس دهی و تنوع 2.7 و محیط رستوران 2.5 و در مجموع 3.2 ستاره از رسكو می گیرد.
كیفیت در مجموع خوب ارزیابی شده است. 5 نفر گفته اند خوب| 2 نفر بین معمولی و خوب| یك نفر معمولی| یك نفر خیلی خوب
قیمت در مجموع معمولی ارزیابی شده است. 4 نفر گفته اند معمولی| 2 نفر بین معمولی و ارزان| 2 نفر ارزان| یك نفر خیلی ارزان.
محیط رستوران در مجموع بین بد و معمولی ارزیابی شده است.  3 نفر گفته اند بد| 3 نفر بین معمولی و بد| 2نفر معمولی و یك نفر بین خیلی بد و بد.
سرویس دهی و تنوع در مجموع بد و معمولی ارزیابی شده است. سه نفر گفته اند معمولی | 2 نفر بد| یك نفر خیلی بد| یك نفر خوب| یك نفر بین بد و معمولی و یك نفر بین خوب و معملی.
در پایان كارت رسكو را به مدیریت رستوران داده و به طور كلی نظراتمون را می گوییم كه با كمال میل گوش می دهند. 


 
 
 آدرس:  خیابان فاطمی غربی،  سیندخت شمالی، پلاك 47،  تلفن تماس: 66945421-66433600
تاریخ بازدید: 27-09-1391

****************************************************************
|***| مهم: گروه رسكو بر این باور است كه هر تجربه ای از جمله تجربه رستوران گردی، منحصر به فرد و محدود به زمان و مكان معینی است. بنابراین، بازدیدهای رسكو و به گزارش های نوشته شده منحصر به رستوران بازدید شده در زمان مشخصی بوده، از این رو كاملاً امكان پذیر است كه بعد از بازدید رسكو و ارائه گزارش، تغییراتی در رستوران صورت بگیرد. در این راستا، رسكو مشتاقانه پذیرای نظرات و پیشنهادهای شما بازدید كننده گرامی و مدیر رستوران و انعكاس آنهاست.|
 داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
مونا
پنجم خرداد 95 11:51 ق.ظ
سلام
من محل کارم تو اعتمادزاده است (پژوهشگاه اقیانوس شناسی )و چندین سال از این رستوران سفارش میگرفتیم اما چند مورد اخیر تو غذاهاشون مو مشاهده شد که من تازه دیروز از چند تا از همکارام این مطلب و فهمیدم . دیروزم که رفتیم پیتزا اسپشیال سفارش دادیم من که یه اسلایس خوردم یهو دیدم یکی از همکارام شوک شده با چشم اشاره میکن به اسلایس پیتزاش، باورتون نمیشه یه سوسک برشته شده روش بوود پا در هوااااااا. حالمون به هم خورد سریع بلند شدیم رستورانم خلوت بود. به گارسون گفتیم سریع از رو میز برداشت برد عذرخواهی کرد اما چه فایده، زنگ زدیم اداره بهداشت قرار شده مامور بهداشت بفرستن من که دیگه از رستوران رفتن میترسم این تازه جای خوبش بووود
مونا
پنجم خرداد 95 11:51 ق.ظ
سلام
من محل کارم تو اعتمادزاده است (پژوهشگاه اقیانوس شناسی )و چندین سال از این رستوران سفارش میگرفتیم اما چند مورد اخیر تو غذاهاشون مو مشاهده شد که من تازه دیروز از چند تا از همکارام این مطلب و فهمیدم . دیروزم که رفتیم پیتزا اسپشیال سفارش دادیم من که یه اسلایس خوردم یهو دیدم یکی از همکارام شوک شده با چشم اشاره میکن به اسلایس پیتزاش، باورتون نمیشه یه سوسک برشته شده روش بوود پا در هوااااااا. حالمون به هم خورد سریع بلند شدیم رستورانم خلوت بود. به گارسون گفتیم سریع از رو میز برداشت برد عذرخواهی کرد اما چه فایده، زنگ زدیم اداره بهداشت قرار شده مامور بهداشت بفرستن من که دیگه از رستوران رفتن میترسم این تازه جای خوبش بووود
قاسمی
هفتم اسفند 94 11:55 ب.ظ
امروز. شام شعبه سیندخت رفتم .کیفیت غذا افتضاح بود .و قیمت غذاها فوق العاده گرون .بیف استراگانوف بسیار بد طعم گوشت سفت ِسیب زمینی مونده سفت و جوجه کباب بسیار معمولی با مخلفات بد .واقعا حرومشون باشه .
بیست و یکم آبان 94 11:23 ب.ظ
با سلام امروز غذا سفارش دادیم بیف استراگانف وپاستا وفیله استیک همش از نظر مزه و کیفیت افتضاح بود
بیست و یکم تیر 93 07:33 ق.ظ
با سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید
خواستم عرض کنم من ماه پیش خانه کوچک رفته بودم و هر چی ظاهر این رستوران جالب و دیدنیه سرویس و کیفیت غذاها خوب نبود ، ما دو تا سوپ داشتیم که فوق العاده تند بود بطوری که تا چند ساعت بعد من گلو و معدم میسوخت ( البته من زخم معده دارم و سوزش معده برای من طبیعی هست ) یه پیتزا هم سفارش داده بودیم که تند بود و کیفیتی خوبی هم نداشت بوی روغن میداد روی خیلی از غذاهایی هم که میدیدیم برای دیگران میبردن سافن کشیده بودن که جالب بنظر نمیرسید مثلاً میشد از درپوشهای زیبا و شکیل پلاستیکی یا فلزی استفاه کرد ! در هر صورت ممنون از وبسایت خوبتون ! موفق باشید !
مریم
پنجم شهریور 92 12:07 ب.ظ
من یه بیف استراگانوف اونجا خوردم که اصلا خوب نبود.سیر زده بودند توش. سیب زمینی ها هم بوی بد روغن میداد.درصد قارچ هم به نسبت گوشت خیلی زیاد بود.
میگوها بو و طعم مطلوبی نداشت ولی دورچین آن خوب بود.
سالاد و سس ها و سوپ خوشمزه بودند.
به نظر من پولی که میدی بیشتر بابت سرویسه تا کیفیت غذا!
فاطمه
یازدهم تیر 92 12:11 ق.ظ
سلام خسته نباشید خیلی کارتون جالبه فقط یهپیشنهاد:لطفا اسم غذاهارو زیر عکساشون بنویسید اینطوری خیلی خوب میشه.ممنون
ارتین
چهاردهم خرداد 92 11:26 ق.ظ
تقریبا دو ماه قبل با تعدادی از همكاران به خانه كوچك سیندخت رفتیم باور نمیكنید كه توی سوپ من سوسك بود. جالب اینجاست كه وقتی به مسؤول رستوران نشان دادیم با خونسردی گفت كه این یك اتفاق عادیه!
مسعود
شانزدهم اسفند 91 04:07 ب.ظ
یادم رفت ادرس ایمیل بگذارم روی پست قبلی
masood.ghz@gmail.com
مسعود
شانزدهم اسفند 91 04:06 ب.ظ
اول تشکر بابت حرکت توپ و باحالتون
دوم اینکه من به شخصه از رستوران خانه کوچک راضی ام (اگرچه با گروه نبودم)
سوم یک پیشنهاد: اگرچه کمی سخته و شاید بصورت کامل نشه انجام داد اما شاید بتونیم مختصر نظر گروه درباره هر رستوران رو بصورت انگلیسی برای Couchsufer ها هم بنویسیم
یک پیشنهاد دیگه: اگر یک موبایل اپلیکیشن داشته باشیم که آدمایی که بیرونن و یکهو حوس رستوران میکنند اما نمی دونند کجا برن بتونن با این همراه افزار براحتی اطلاعات مد نظرشون رو پیدا کنند که البته این قضیه کلی میشه روش ایده مختلف داد
من به شخصه حاضرم این قضیه رو جلو ببرم اما نیاز به یکی دو نفر برنامه نویس هم هست
لیلا
بیست و هشتم بهمن 91 11:31 ق.ظ
چرا انقد کم کار شدید گرونی تاثیر گذاشته رو گروه؟
پاسخ نادر : حق با شماست. رسکو منظم برگزار میشه اما بروز آوری انجام نشده که به زودی انجام می شه.
ایران رست
بیست و هفتم بهمن 91 08:31 ب.ظ
خیلی کارتون عالی هست . کار نو و البته ما که دست اندر کار هستیم می دونیم پر دغدغه هست و کمی شدوار برای جامع شدن مطالبتون .
و اما انتقاد :
1- وبسایتتون کار نمی کنه منظورم resco5 هست
2- عکسها فقط در 2 پست آخر باز میشوند
3- تصاویر سایزشون با ابعاد صفحه تنظیم نیست و نسبت طول و عرض هاشون باید نرمال بشه .
در پایان هم اگر تمایل داشتید می تونیم تبادل لینک یا همکاری داشته باشیم. در هر صورت شاد و پیروز باشید
پاسخ نادر : 1- بله درسته. فعلاً سایت رسکو 5 پیگیری نمیشه.
2- موضوع عکسها به سرورهایی که عکس ها روی آنهاست مربوط می شه. متاسفانه سرورهای مجانی و این مشکلات. در نظر داریم راه حلی دایمی برای این قضیه پیدا کنیم و شاید با پیگیری موضوع سایت این قضیه رفع شود
3- تصاویر در برخی پست ها سایزشون با صفحه هماهنگ نیست. در صورتی که با بروزر شما عمه پست ها اینطوری دیده می شوند، عنوان کنید ممنون می شویم.
hesam
بیست و نهم دی 91 01:44 ق.ظ
Lotfan nazre dostan ro dar rabete ba restoran italia-ei Sofia ham befarmaeed.kh ashrafi esfahani, nareside be meydone pounak,nabshe golestane sharghi.
پاسخ نادر : انشاالله طبق روال برنامه های رسکو، گذرمون به سوفیا هم بیافتد :)
هانی
بیست و سوم دی 91 01:32 ب.ظ
فقط عکسهای دو پست آخر قابل رویت هست....!!!!
پاسخ نادر : متاسفانه عکس های برخی پست ها قابل مشاهده نیست و موضوع به سرورهای هاستی که عکس ها روی آنها سوارند مربوط می شوند. امید داریم که این موضوع کمتر رخ دهد و از این بابت صادقانه عذرخواهی می کنیم.
آرمین
بیستم دی 91 12:00 ب.ظ
سایت خوبی دارید ولی عکس از رستورانها و غذایی که خوردید و منو ها خیلی خیلی کم است.
خرمی
نوزدهم دی 91 10:52 ب.ظ
یعنی شما مدیر رستوران رو هم میبینید؟اصلا براتون اهمیت داره مدیر رستورانها هم شما رو بشناسند؟
چرا در مورد دکور رستورانهایی که میرید زیاد مطلب نمینویسید؟ یا صحبت کوتاهی با مدیر رستوران.
چقدر خوبه که اگه میخواید جایی رو تست کنید نه فقط از منظر غذا، بلکه از همه لحاظ ارزیابیش کنید.
آرمان
هجدهم دی 91 09:28 ق.ظ
مرسی نادر بابت سعی و تلاشت.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo