تبلیغات
امتیازدهی گروه "رسکو" به رستورانها - رستوران بین المللی رویال كوزین

رستوران بین المللی رویال كوزین

نویسنده :نادر
تاریخ:یکم آذر 91-02:53 ب.ظ


رستوران بین المللی رویال كوزین، با انواع غذاهای فرنگی و ایرانی، میزبان رسكو شصت و ششم است. قبل از مراجعه، برای رزرو تماس می گیریم كه عنوان می كنند برای تعداد بیش از ده نفر،‌ به سبب لزوم آماده سازی، لازم است 15 درصد حق سرویس بپردازیم. دسترسی به این رستوران از چهارراه پارك وی به سادگی امكان پذیر است. برای این كار می توانید از خطوط بی آر تی راه آهن-تجریش، ترمینال جنوب-پارك وی و یا سایر خطوط بی آر تی منتهی به چهار راه پارك وی استفاده نمایید. در صورتی كه قصد دارد با شخصی بروید، می توانید با پرداخت حدود 3000 تومان، از پاركینگ هتل استقلال استفاده نمایید

برای رسیدن به رستوران بین المللی رویال كوزین، لازم است از درب ورودی اصلی هتل استقلال و گیت ایكس ری رد شده و به سمت مركز تجاری در سمت چپ بروید. در این قسمت سه رستوران قرار دارد كه وسطی رستوران رویال كوزین است. با عبور از روی موكت های قرمز و تا حدی كثیف رستوران به قسمت پذیرش رستوران و سپس قسمت پذیرایی می رسیم. كاركنان رستوران به خوبی از ما استقبال می كنند و ما را به میز ده نفره ای راهنمایی می كنند. در این رستوران میزهای دو نفره، چهار نفره، شش نفره و ده نفره وجود دارد كه اكثراً با پارتیشن های پلكانی از هم جدا شده اند. نور رستوران تا حدی كم است و دكوراسیون تیره رستوران بر كم نور بودن فضا هم كمك می كند. تابلوهای كلاسیك فرانسوی در اكثر قسمت های رستوران دیده می شود. روی میز، نمك و فلفل بر روی میز وجود ندارد و پس از تقاضا برای گروه 10 نفری فقط یك نمكدان و فلفل میاورند! روی میز دستمال كاغذی به تعداد حتی مشتریان هم نبود. و ظرف دستمال زود به زود تمام می شد و لاجرم از میزهای خالی بغلی دستمال بر می داشتیم! رومیزی ها نسبتاً كثیف و كهنه و چروك بودند! موسیقی ملایمی در رستوران پخش می شود، اما علی رغم تعداد كم مشتریان، سرو صدا زیاد است. سرویس بهداشتی امكانات اصولی مانند دستمال و مایع دستشویی نداشت و كثیف بود! بر خلاف انتظار، رستوران وای فای ندارد! در كل، با وجود اینكه تعداد مشتریان كمی در رستوران هستند، اما سر و صدا زیاد است. برای نمونه وقتی غذاها و ظروف را با چرخ دستی جابجا می كنند، انگار چرخ دستی همش توی دست انداز است و صدای لرزش ظروف گوش خراش است!


 

دو منو، یكی ایرانی و دیگری برایمان می آورند. انتخاب ها تا حد زیادی محدود است. حدود 6 نوع غذای اصلی ایرانی و حدود 8 نوع غذای فرنگی. منوها به دو زبان انگلیسی و فارسی تهیه شده است. به نظر می رسد در تهیه منو، دقت كافی صورت نگرفته است. به عنوان مثال، در منوی ایرانی عبارت انگلیسی «چیكن وینگ كبابی» توی زوق می زند! منوها بسیار ساده و زیادی سفید و خالی هستند و انگار با عجله تهیه شده اند! با الصاق عكس غذاها، منو می توانست رنگین تر باشد.

سفارش های رسکو در رویال كوزین، قیمت و شرح آنها 

با بررسی منو و انتخاب غذا، یكی از كاركنان، سفارش های ما را یادداشت می كند. پس از سفارش دادن، مدت زمان نسبتاً زیادی طول می كشد تا نوشیدنی ها و پیش غذاها را بیاورند. اما سرو غذاهای اصلی با فاصله نسبتاً مناسبی پس از سرو پیش غذاها انجام می گیرد.


 
پیش غذاها
سوپ روز (3000تومان)| كاملاً معمولی بود و آبكی بود! ادویه جات مناسب و حتی نمك هم نداشت و به نظر می رسید كه با گردن و بال مرغ درست شده بود. بوی مرغ در آن به خوبی حس می شد.
بادمجان تنوری (5000تومان)|‌ با تكه های كوچك نون تست و یك شاخه ریحان سرو شده بود! سیر فراوان و طعم خوبی داشت. اما مقدارش خیلی كم بود.
سالاد مخصوص (11500تومان)|‌ كاهو و تكه های مرغ، گوجه گیلاسی، زیتون سیاه و ترپ و تكه های كوچك نون تست. اسمش مخصوص بود، اما در واقع خیلی معمولی بود!
بیف بروسكتا (10500تومان)|‌ سه تكه گوشت كه مثل گوشت فتوچینی خوب پخته شده بود، به همراه دو تكه نون تست و مقداری گوجه و خیار و پیازچه! 


 
غذاهای اصلی
بشقاب جوجه مخصوص (20000تومان)|دو تیكه جوجه كبابی به همراه سه تیكه سیب زمینی تنوری و كدو و هویج. خوشمزه بود؛ به ویژه سیب زمینی تنوری!
كباب كوبیده رویال (17000تومان)| كوبیده رویال، خیلی معمولی بود! برنج اصلا خوب پخته نشده بود.
شیشلیك رویال (27000تومان)| پنج تكه شیشلیك روی لواش داخل بشقاب چیده شده بود. گوشتش بسیار خوب پخته شده بود و ترد و نرم بود. هر چند كمی خام بود و می تونست بهتر و نرم تر هم پخته شود. دورچین خیار شور، فلفل دلمه و كلم قرمز و گوجه كبابی و نارنج و مقداری سبزی داشت. انتظار می رفت سیب زمینی هم داشته باشد كه نداشت! مقدار غذا كم بود!
ماهی تلاپیلا (17000تومان)| مقدار ماهی كم بود و همراه با آن برنج، پیازچه، گوجه و لوبیا سرو شده بود. لوبیاها تقریباً خام بودند و برنج به اندازه كافی پخته نشده بود. ماهی هم كمی بو می داد؛ البته بوی ماهی!
پاستا پنه (20000تومان)| پنه با تكه های مرغ و قارچ و هویج و كدو و سس سفید. میزان سس كم بود. البته به صورت خود جوش برامون توی پیش دستی مقداری مرغ  و یك نوع سس آورد و گفت كه شاید مرغ غذاتون كم باشه كه خیلی از دلیل كارشون سر در نیاوردم!
فتوچینی (20000تومان)| فتوچینی با سه تكه گوشت و قارچ و كدو و هویج كه با مقداری سبزی تزئین شده بود. گوشتش بسیار خوب پخته شده بود و نرم بود. اما كیفیت سس آلفردو چندان جالب نبود.
نوشیدنی
نوشابه قوطی (1500تومان)‌ و آب معدنی (1000تومان) | 
هزینه سرویس دهی: صفر | مالیات بر ارزش افزوده 5 درصد

 
رای گیری:

   بالاخره بعد از  صرف شام، رای گیری نیز انجام می گیرد، و در بخش های كیفیت 3.1، قیمت 2.6، سرویس دهی 3.4 و محیط رستوران 3.3 و در مجموع 3 ستاره از رسكو می گیرد و ناپلئونی پاس شود. رسكویی هایی همگی در خوب بودن برخورد كاركنان و سرویس دهی اتفاق نظر دارند.

در كل پیش غذاها تزئینات خوبی داشت، اما غذاهای اصلی نه! كدو و هویج و پیازچه به عنوان دورچین در اكثرغذاها وجود داشت و در كل از رستوران رویال، آن هم در هتل استقلال، انتظار بسیار بیشتری می رفت. به نظر می رسد كه شلوغی هتل، در نامرتب بودن رستوران تاثیر دارد و سیستم یه جورایی دولتی است! كاركنان رستوران در مجموع رفتار بسیار خوبی داشتند و با كمال میل هر گونه انتقاد ما را پذیرا بودند.

 
آدرس:  چهارراه پارك وی، هتل استقلال، مركزی تجاری، تلفن تماس: 22660336

تاریخ بازدید: 29-08-1391


****************************************************************
|***| مهم: گروه رسكو بر این باور است كه هر تجربه ای از جمله تجربه رستوران گردی، منحصر به فرد و محدود به زمان و مكان معینی است. بنابراین، بازدیدهای رسكو و به گزارش های نوشته شده منحصر به رستوران بازدید شده در زمان مشخصی بوده، از این رو كاملاً امكان پذیر است كه بعد از بازدید رسكو و ارائه گزارش، تغییراتی در رستوران صورت بگیرد. در این راستا، رسكو مشتاقانه پذیرای نظرات و پیشنهادهای شما بازدید كننده گرامی و مدیر رستوران و انعكاس آنهاست.|داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
اکبر
بیست و هفتم اسفند 93 09:45 ق.ظ
اصلا خوب نبود. البته من به عنوان مهمون دعوت شده بودم ولی افتضاح بود به تمام معنی. تازه زمانی که شما رفتید فکر کنم بهتر هم بوده. گارسون که دست و پا چلفتی بود. سوپش مثل غذای کودک بود. غذا هم که بشقاب رویال بود به نظرم چرند بود. مرغ گریل شده و پاستا بولونیز که برای دو نفر حجمش مناسب نبود. بخصوص پاستاش که به شدت چرب بود. من که عمرا برم اونجا. توصیه هم میکنم کسی نره.
آناهیتا
پنجم بهمن 92 04:07 ق.ظ
سلام, اول از همه کارتان کار جالبی,اما من امروز این رستوران رفتم, قبل از رفتن چون. من به دلیل تزدیکی رستوران رو انتخاب کرده بودم ,تحقیق کردم و به نوشته هاب شما برخوردم و حتی خواستم رزرو رو کنسل کنم... به هر رفتیم و. رفتار پرسنل عالی بود,رمیزی ها و توالت کاملا تمیز بود,سرویس دهی برای اسم و رسم هتل استقلال خوب نبود. ما تیلا پیا و بشقاب چارکوتری قبلشم سوپ و بعدشم کاپوچینو و قهوه ترک سفارش دادیم,مقدار غذا کم نبود,سوپ خوب بود و. اما سبزیجات. دورچین کم پخته بودند که به نظر من دلیلی داشت. و یک اشنباه نبود,
تینا
هجدهم مهر 92 09:20 ق.ظ
وای رستورانش افتضاحه غذاهاش اصلاً طمع نداره وای رستورانش افتضاحه غذاهاش اصلاً طمع نداره
آرمان
ششم آذر 91 03:47 ب.ظ
نادر جان این بلاگت خیلی خوب شده بود این سری هم متن خیلی خوب بود هم چیدمان عکسها مخصوصاً پورتره های آخر خیلی عالی بود.
تشکر از عکاس یادت نره! :D
پاسخ نادر : آرمان جان ممنون از عکاسیت. مواد خام هر چی باشه بر مبنای اون ما هم یه کارایی می کنیم :)
شیرین
چهارم آذر 91 03:07 ب.ظ
آرمان ایده ی بامزه ای بود برای عکس قسمت
آخـــــــــــــــــــــر.نادر خستــــــــــــــــه نباشی
پاسخ نادر : بله شیرین خانم. اما یادمه شاکی شده بودی. چطور شد یی هو بامزه شد. آها، چون فکر کردی ایده مال آرمان بود؟ ;-)
نعمتی
چهارم آذر 91 02:35 ب.ظ
آقای اولی چقدر شبیه سیاوش طهمورث هستن.
گزارشهاتون رو توی فیس بوک بزارید مث مستر تیستر.
پاسخ نادر : با سلام. تو فکرش هستیم. فعلا پیج هم داریم. اما
گزارش ها رو اونجا نمی زاریم. ممنون از پیشنهادتون.
سارا
سوم آذر 91 12:09 ق.ظ
وای ناخن های این خانم چقدر ناز هستن
اما کاش پول یکی ازین جلسات رسکو رو میزاشتید واسه زلزله زده های آذربایجان.
پاسخ نادر : سارا خانم از پیشنهادتون ممنونم. در صورتی که بیشتر توضیح دهید و پیشنهادتون را به ایمیل بفرستید ممنون می شویم. اگر عملی باشد حتما استقبال می کنیم.
مرضیه
سوم آذر 91 12:09 ق.ظ
سلام
دیدی گفتم رستوران هتل معمولاً خوب نیست :D
پاسخ نادر : والا چه عرض کنم. از کل گزارش این برداشت می شد؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo