تبلیغات
امتیازدهی گروه "رسکو" به رستورانها - رستوران خانجون

رستوران خانجون

نویسنده :نادر
تاریخ:هفدهم آبان 91-02:47 ب.ظ

رستوران خانجون با انواع غذاهای محلی گیلكی و آذری میزبان رسكوی شصت و پنجم است. قبل از مراجعه، برای رزرو تماس می گیریم كه برای انجام این كار عنوان می كنند كه باید مراجعه نموده و بیعانه پرداخت كنیم. وقتی از این كار امتناع و عنوان می كنیم بدون رزرو مراجعه می كنیم، اعتماد كرده و رزرو را انجام می دهند! دسترسی به این رستوران از میدان ونك، خیابان خدامی امكان پذیر است. با حدود 15 دقیقه قدم زدن می توانید از میدان ونك به محل رستوران برسید. خانجون در طبقه منفی یك مركز خرید آفتاب قرار دارد. دست راست سالن، انتها! درب شیشه ای اتومات آن با كمی مكث باز می شود. در سمت راست ورودی رستوران، میز پذیرش و در انتهای رستوران، درب آشپزخانه قرار دارد كه علامت ورود ممنوع بغل آن نصب شده است. خانجون رستورانی است با فضای داخلی قدیمی كاهگلی در قلب تهران! فضای رستوران بسیار كوچك بوده و حداكثر می تواند 24 را همزمان سرویس دهد. دیوارهای آن تا حدود یك و نیم متر كاشی و بالاتر از آن كاهگل است. نیمكت چوبی آن، نشیمن گاهی با روكشی از جاجیم دارد و پشتی راحتی برای لم دادن ندارد و روی میز، سفره یك بار مصرف قرار دارد. بر روی میز قاشق و چنگال بدون كاور در ظرفی، 4 لیوان سفالی و نمكدان و فلفلدان قرار دارند! در این رستوران هر جای خالی، از كف گرفته تا سقف پر است از وسایل قدیمی كه بنا به گفته نتیجه خانجون (خانمی كه آنجا را اداره می كند)، اكثراً‌ متعلق به خانجون هستند. پنكه، دوچرخه، رادیو و .... كف رستوران نیز مملو است انواع شیشه های از ترشی غوره و زیتون و .... به طوری كه اگر درب شیشه ای رستوران را بپوشانند، حس می كنیم كه در یك رستوران كوچك در یك روستا نشسته ایم. با اینكه روی منوی اصلی رستوران نوشته شده است كه حداكثر مدت زمان سرویس دهی شان 45 دقیقه است كه نشان از شلوغی آن دارد، اما رستوان این دوشنبه شب خلوت است و جز گروه 6 نفری ما و یك گروه چهار نفری دیگر، در طول شب فقط یك نفر دیگر مراجعه می كند. 

 منوی تك برگی رستوران انتخاب را راحت كرده است. البته منو فقط به زبان فارسی است. پیش غذا، آش دوغ، سوپ محلی آذربایجان، دلمه برگ و میرزاقاسمی و نهار و شام از بشقاب خانجون گرفته تا انواع غذاهای گیلكی و آذربایجانی مثل پلو كباب ترش و باقالاقاتوق و كوفته تبریزی. انواع ترشی و زیتون و سالاد شیرازی به عنوان چاشنی سرو می شود و برای نوشیدنی نیز علاوه بر نوشابه و دلستر و آب معدنی، دوغ محلی هم سرو می شود. انواع چای ساده و آلبالو و چای شاه توت هم از جمله دیگر نوشیدنی های این رستوران است و اكثر برنج های این رستوران برنج دودی گیلان می باشد.


سفارش های رسکو در خانجون، قیمت و شرح آنها 

با بررسی منو و انتخاب غذا، نتیجه خانجون سفارش های ما را یادداشت می كند. پس از سفارش دادن، با نون (سنگك) و پنیر و سبزی پذیرایی می شویم كه رایگان است. یكی از دوستان درخواست می كند كه نون های سنگك داغ شوند كه با خوشرویی می پذیرند. كمی پنیر اضافه هم درخواست می كنیم كه قبول می كنند. در این فاصله سوپ و زیتون هم می آورند. 
پیش غذاها
سوپ (4000تومان)| كاملاً معمولی بود و حتی می توان گفت كه مانده بود.
زیتون محلی پرورده (5000تومان)|‌

غذاهای اصلی
پلو جوجه ترش (18000تومان)|خوب بود، اما دورچین هویج رنده شده و لیمو ترش جالب نبود.
باقالی پلو با گردن (26000تومان)ازشون درخواست كردیم به جای باقالی پلو، سبزی پلو سرو كنند كه قبول كردند. سبزی پلوش جا داشت بیشتر پخته شود ولی بد نبود. گردن هم خوشمزه و گرم بود.
پلو با خورشت فسنجان (18000تومان)برنج دودی گیلان، جوجه و رب انار محلی. خورشت ته مزه تلخ داشت كه یا به رب آن مربوط می شد، یا مانده بودن غذا. مقدار خورشت در مقایسه با برنج خیلی زیاد بود. 
پلو كباب دیگی (15000تومان)| برنج دودی گیلان، گوشت چرخ كرده و سیب زمینی سرخ كرده. در كل خیلی معمولی بود. كباب پیازش كم بود و سماق هم سرو نشده بود. سیب زمینی های سرخ كرده ترد نبودند.
پلو مرغ (14000تومان)| برنج دودی گیلان، مرغ و سیب زمینی سرخ كرده.به نظر می رسید مرغ تازه نیست. یعنی پخته شده و نگهداری شده است.
نوشیدنی
نوشابه قوطی (1000تومان)‌، دلستر(1500 تومان) و آب معدنی (500تومان) | 

پس از صرف غذا دفتر خاطرات رستوران را به همراه جامدادی پر از انواع خودكار و مداد و مدادهای رنگی برایمان می آورند تا براشون نقشی بزنیم كه توسط یكی از مهمانان خوش خط رسكو برایشان یادداشتی می نویسیم. 

هزینه سرویس دهی: 10درصد | مالیات بر ارزش افزوده 5 درصد
رای گیری:

   بالاخره بعد از  صرف شام، رای گیری نیز انجام می گیرد، و در بخش های كیفیت 2.8، قیمت 2.8، سرویس دهی 4.1 و محیط رستوران 3.3 و در مجموع 3.1 ستاره از رسكو می گیرد و ناپلئونی پاس شود. رسكویی هایی همگی در خوب بودن سرویس دهی اتفاق نظر دارند. 

جا دارد باز هم به برخورد بسیار صمیمانه نتیجه خانجون که در حال حاضر این رستوران را اداره می کند اشاره کنم. میز بغلی ما یک گروه که این رستوران به نوعی پاتوقشون بود، تولد گرفته بودند. نتیجه خانجون هم از آنها هم از ما، هم با دوربین خودش هم با دوربین ماعکس گرفت و آخر سر عکس را چاپ کرده و به دو نفر از بچه های رسکو داد. کارش قابل تقدیر بود و سریع. میز بغلی میز ما را برای کیک تولد و نتیجه خانجون هم چایی مهمانمان کرد. در پایان هم، وقتی که خودمون رو معرفی کردیم، با روی باز و سعه صدر پذیرای انتقادات ما بود و اشاره ای هم داشت به هزینه های بالا و تعداد مشتریان بسیار کم در وسط هفته.


آدرس:  میدان ونك، خیابان شهید خدامی، خیابان آفتاب، مركز خرید آفتاب، زیر همكف، واحد 8 ، تلفن: 88601120

تاریخ بازدید: 15-08-1391

****************************************************************
و این هم  كلام بزرگان كه در زیر صورتحساب ما درج شده: 
مژده ای دل كه مسیحا نفسی می آید***كه ز انفاس خوشش بوی كسی می آید
از غمر هجر نكن ناله و فریاد كه دوش***زده ام فالی و فریادرسی می آید
****************************************************************
|***| مهم: گروه رسكو بر این باور است كه هر تجربه ای از جمله تجربه رستوران گردی، منحصر به فرد و محدود به زمان و مكان معینی است. بنابراین، بازدیدهای رسكو و به گزارش های نوشته شده منحصر به رستوران بازدید شده در زمان مشخصی بوده، از این رو كاملاً امكان پذیر است كه بعد از بازدید رسكو و ارائه گزارش، تغییراتی در رستوران صورت بگیرد. در این راستا، رسكو مشتاقانه پذیرای نظرات و پیشنهادهای شما بازدید كننده گرامی و مدیر رستوران و انعكاس آنهاست.|داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Shadi
بیست و چهارم شهریور 95 08:27 ب.ظ
رفتار شون اصلا خوب نبود من به همراه دوستانم به این رستوران خانجون رفتم و چون گیاهخوار هستم سفارش میرزا قاسمی دادم و ایشون گفتن در صورت عدم سفارش از منوی غذای اصلی امکان سفارش دهی وجود نداره و ما مجبور شدیم رستوران رو ترک کنیم
Shadi
بیست و چهارم شهریور 95 08:26 ب.ظ
قیمتاشون خیلی گرونه ،پرسنل رفتار خوبی ندارن و تازه 14 درصد حق سرویس می گرن و رستوران خانجون هم فاقد سرویس بهداشتی و حتی جایی برای شستن دستهاست
کاربر مهمان 24 شهریور
ترمه
سوم اسفند 93 05:32 ب.ظ
سلام
رستوران به نسبت غذاهاش گرونه و یه آقا که ظاهرا مسئول اونجا بود آدم بی ادب و پسرخاله ای بود.اما آش دوغ و دوغش خوشمزه بود.
سارا
نهم اسفند 92 03:26 ب.ظ
من امروز به همراه همسرم برای صرف ناهار به این رستوران رفتیم. غذا واقعا عالی بود. ما آش دوغ، بشقاب خانجون و ماست و دلال و بورانی خوردیم.
پانزدهم دی 91 01:24 ب.ظ
ما دیشب رفتیم رستوران خانجون که مثلا غذای شمالی بخوریم. جوجه کباب ترش سفارش دادیم که واقعا افتضاح بود و هیچ شباهتی به جوجه کباب ترش نداشت. واقعا اگه بلد نیستن یه غذای محلی درست کنن چرا مردم رو سر کار میذارن...
سارا
نوزدهم آذر 91 03:20 ب.ظ
سلام

من تازه با وبلاگ شما آشنا شدم

وبلاگ پربار و خوبی دارید

ممنون از زحماتتون

چند وقت پیش برای اولین بار به رستوران خانجون رفتیم با توجه به اینکه تعریف زیادی از این رستوران شنیده بودم خانواده را مجاب کردم که به این رستوران بریم با توجه به اینکه پسر و همسرم با دیدن محیط کوچیک رستوران اون هم ته یه مجتمع تجاری زیاد جذب محیطش نشدن اما به اصرار من رفتیم .... اولا من منو این رستوران رو تو یه سایت دیده بودم و قیمت ها رو برآورد کرده بودم که بعد مراجعه متوجه شدیم قیمت ها به فاصله ده روز دو الی سه هزار تومانی گران شدن ... تو سایت مزبور مالیات ذکر نشده بود که موقع خوندن منو متوجه 10 در صد حق سرویس هم شدیم :( متاسفانه از غذا هم زیاد راضی نبودیم البته من خود خوراک گردن رو دوست داشتم اما مقدار برنج فوق العاده کم بود ... میرزا قاسمی هم خوب بود اما کوفته تبریزی اصلا جالب نبود .گارسون هم رفتار خوبی نداشت و قیافه عبوسی داشت که باعث شد از غذامون لذت نبریم ... محیط هم با اینکه اواسط آبان بود به شدت گرم بود ... خلاصه میزهایی که تنگ هم چیده شده و محیط فوق العاده کوچیک فضای آرامش بخشی رو برای میهمان به ارمغان نمیاره .. امیدوارم مدیر رستوران نظرات میهمانان رو مد نظر قرار بده
بیست و سوم آبان 91 03:28 ب.ظ
مرسی از گزارش.خسته نباشید
پاسخ نادر : سپاس از اینكه با ما هستید.
مجتبی
بیست و سوم آبان 91 12:43 ق.ظ
تعجب می کنم چرا این رستوران ها فقط در تهران هستن
در شیراز هیچ رستوران این جوری نداریم.
همه رستورانها فقط کباب و جوجه کباب و خورشت سرو میکنن..همین و بس..
پاسخ نادر : مجتبی جان، ممنون از نظرتون :-)
انشاالله یه روزی باهم در شیراز رسكو را برای همون رستوران های كباب و جوجه كباب و خورشت دار برگزار كنیم. راستش خورشت قیمه و قورمه از جمله بهترین غذاهای سنتی ایرانیه كه متاسفانه در خیلی از رستوران های تهران سرو نمی شود، درست برعكس رستوران های شهرستان ها :-)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo